ÇATIDER Turketbuild Fuarı'na katılıyor

ÇATIDER, yapı sektörünün en büyük buluşmaları arasında yer alan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir’e katılacak

ÇATIDER Turketbuild Fuarı'na katılıyor

2 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
ÇATIDER, yapı sektörünün en büyük buluşmaları arasında yer alan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir’e katılacak. Katılımcılar, ÇATIDER standında, ‘Enerji tasarrufu için çatılarda neler yapılabilir? ‘Çatılar neden uçar?’, ‘Su sızıntıları ve rutubeti nasıl çözeriz?’ gibi merak ettikleri tüm sorulara yanıt bulacak. ÇATIDER, üniversitelerdeki uygulamalı eğitimleri konusunda bilgi almak isteyen mimarlık öğrencileri ile Milli Eğitim Bakanlığı ve ÇATIDER onaylı Çatı Ustası Belgesi’ni almak isteyecek ustalarını da standında ağırlayacak.

Türkiye’de çatılarla ilgili bilinç oluşturmak ve sektörün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek olan Uluslararası Yapı Fuarı Turkeybuild organizasyonlarında, tüketicilerden sektör profesyonellerine kadar ilgili herkesin çatılarla ilgili sorularını cevaplamaya hazırlanıyor. 6-10 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da 37'ncisi düzenlenecek Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, 23-26 Ekim’de Ankara’da 27’incisi düzenlenecek Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara ve 6-9 Kasım arası 20'cisi düzenlenecek olan Yapı Fuarı Turkey Build İzmir'de ziyaretçilerini ağırlayacak olan ÇATIDER, özel standında çatılarda doğru malzeme ve doğru uygulamalar konusunda bilgiler verecek.

‘Doğu çatı, tasarruf ve yapı güvenliği sağlar’
İnşaat sektörünün önemli kollarından biri olan çatı sektörünün her geçen gün biraz daha büyüdüğünü belirten ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, sektör büyüklüğünün 134 milyon 500 bin metrekareye ve 3 milyar dolara ulaştığını açıklayarak şunları söyledi:

“Ülkemizdeki binaların çok büyük bir bölümü, eski nesil ve yalıtımsız durumda. Deprem ülkesi olan Türkiye’de çatılara daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Çatılar, hem ekonomi hem de güvenlik açısından hayati öneme sahip. Bu nedenle yapı fuarlarını, tüketicilerle ve sektör paydaşlarıyla buluşmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Çatı konusundaki toplumsal bilincin artması ve sektörün gelişmesine katkı sağlayan fuarlara, herkesi davet ediyoruz. Fuara katılanlar yapı sektöründeki yeni gelişmeleri, trendleri ve sektör temsilcilerini yakından takip etme imkanı buluyorlar. Fuarlar aynı zamanda sektör temsilcilerinin birbirleriyle iletişimini sağlamak açısından da bir zemin oluşturuyor.”

Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri verilecek
Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul' da ayrıca ÇATIDER’in katılımıyla 7 Mayıs’ta "Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri 2013" töreni gerçekleştirilecek. Törende, Yılın Çatı Kaplama Malzemesi/Sistemi (Coolstoper-Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş.), Yılın Çatı Sistem Bileşeni (Nanolux Vent- Günışığı Aydınlatma Enerji Sistemleri Ltd. Şti.), Yılın Cephe Malzemesi (Isıcam Konfor 60/43 T- Trakya Cam San. A.Ş.), Yılın Cephe Sistem Bileşeni (DuPont™ Tyvek® FireCurb™- DuPont Türkiye Kimyasal Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş.) ödülleri verilecek.

Firma Bilgisi: Çatider