ÇATIDER üniversite eğitimine büyük ilgi

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) eğitim programına 894 mimarlık öğrencisi ve 40 akademisyen katıldı

ÇATIDER üniversite eğitimine büyük ilgi

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından her yıl mimarlık fakültelerinin "Yapı Malzemeleri" ve "Yapı ve Yapım Yöntemleri" dersleri kapsamında düzenlendiği 'Uygulamalı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Çatı Sistemleri Eğitimleri'ne 2014 yılında 9 üniversitede 894 mimarlık öğrencisi, 40 akademisyen ve eğitimci katıldı.

ÇATIDER Eğitimleri
ÇATIDER'in 2014 yılında düzenlediği son üç eğitime İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 240, Uludağ Üniversitesi'nde 90 ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde 60 mimarlık fakültesi öğrencisi katıldı. ÇATIDER üyelerinden Atermit, Braas, Multiplan, Onduline Avrasya, Rheinzink Türkiye, Işıklar ve Ytong tarafından verilen eğitimlerde, sorularına uzmanlarından yanıt alan mimar adayları, uygulamaları izleme imkânlarına da sahip oldu.  

Çatı sektörünü geliştirmek adına önemli adımlar atan ÇATIDER, eğitime öncelik vererek sempozyumlar, çeşitli eğitim ve kurslar organize ediyor. ÇATIDER, hem teorik hem de uygulamalı eğitimleri içeren "Uygulamalı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Çatı Sistemleri Eğitimleri" ile çatı sektörünün sağlıklı büyümesi ve hak ettiği konuma ulaşması için geleceğin mimarlarına yatırım yapmanın önemine dikkat çekiyor.

"Binlerce öğrenciye ulaştık"
ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz, eğitimlere devam edeceklerini belirterek: '2007 yılında İTÜ'de 'Çatı Sistemleri Hakkında Teorik ve Uygulamalı Eğitimler ve Seminerler' etkinliğini başlattık. Her sene devam eden eğitimlerimizde bu yıl Kocaeli Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile buluştuk. Çatı sistemleri hakkında teorik ve uygulamalı eğitimler ile seminerler düzenlendi. Bugüne kadar 32 okulda düzenlenen 85 eğitim ile 4486 öğrencinin yanı sıra, 125 akademisyen ve öğretmene de ulaşıldı. ÇATIDER olarak, hem çatıcılık sektörünün gelişmesi, hem de bu alandaki eğitim seviyesinin yükselmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.' şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Çatider