ÇATIDER'den gençlere davet

ÇATIDER tarafından 20-26 Mayıs İstihdam Haftası nedeniyle yapılan açıklamada, meslek tercihi yapacak gençler için çatıcılığın ideal bir tercih olduğu vurgulandı.

ÇATIDER'den gençlere davet

TÜİK verilerine göre, Türkiye genelinde 2014 yılında 15-24 yaş grubundaki işsizlik oranı yüzde 17,9 iken, 2015 Şubat ayında geçen yılın aynı dönemine göre 3 puanlık artış ile yüzde 20 oldu.

ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, gençlerin işsizlik sorunu yaşarken, birçok meslekte eğitimli iş gücüne ihtiyaç duyulmasının üzüntü verici olduğunu belirterek, ÇATIDER olarak bu sorunun çözümü için özellikle meslek lisesi öğrencilerine yönelik projeler yürüttüklerini açıkladı.

Çatıcılık sektöründe istihdam sorunu yaşanmaz
Çatıcılık mesleğinde eğitimli teknikerlere ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Yavuz, gençleri istikrarlı ve kazancı tatminkâr bir meslek sahibi olmak için çatı sektörüne davet ettiklerini dile getirdi.

Yavuz şunları söyledi:

“Çatıcılık, Türkiye’nin dört bir yanında geçerliliği olan bir meslektir. En küçük köyden, en büyük şehre kadar her yerde ihtiyaç duyulan, kalıcı, yenileşmeye ve büyümeye açık bir iş alanı olarak, gençlerimiz için önemli bir fırsat sağlıyor. Meslek lisesi öğrencilerimiz sektörümüz hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı için düzenlediğimiz etkinliklerde onlara mesleğimizi anlatıyor ve aramıza davet ediyoruz. Sektörümüzün başarılı gençlere, gençlerin de kalıcı bir mesleğe ihtiyacı var.”

Gençler için AB destekli eğitim projesi
ÇATIDER, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın "Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu (IQVET)" isimli hibe projesinden faydalanarak, 'Çatı ve Çatıcılık Eğitim Sisteminin Kurulması ve Geliştirilmesi Projesi'ni hayata geçiriyor. Proje, sektörün teknik eleman ihtiyacını karşılamak ve gençlerin mesleki gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Firma Bilgisi: Çatider