ÇATIDER'in Yapı Fuarı seferberliği

ÇATIDER, Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'un yanı sıra, Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir’e de katılım kararı aldı.

ÇATIDER'in Yapı Fuarı seferberliği

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER),  İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek olan Uluslararası Yapı Fuarı Turkeybuild organizasyonlarında,  tüketicilerden sektör profesyonellerine kadar ilgili herkesin çatılarla ilgili sorularını cevaplamaya hazırlanıyor. 

Tüm Yapı Fuarları'na katılım
21-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da 38'ncisi düzenlenecek Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, 1-4  Ekim’de Ankara’da 28’incisi düzenlenecek Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara ve 5-8 Kasım arası 21'cisi düzenlenecek olan Yapı Fuarı Turkey Build İzmir'de ziyaretçilerini ağırlayacak olan ÇATIDER, özel standında çatılarda doğru malzeme ve doğru uygulamalar konusunda bilgiler verecek.

‘Doğu çatı, tasarruf ve yapı güvenliği sağlar’
İnşaat sektörünün önemli kollarından biri olan çatı sektörünün her geçen gün biraz daha büyüdüğünü belirten ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, sektör büyüklüğünün 145 milyon metrekareye ve 3 milyar dolara ulaştığını açıklayarak:

“Ülkemizdeki binaların çok büyük bir bölümü, eski nesil ve yalıtımsız durumda. Deprem ülkesi olan Türkiye’de çatılara daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Çatılar, hem ekonomi hem de güvenlik açısından hayati öneme sahip. Bu nedenle yapı fuarlarını, tüketicilerle ve sektör paydaşlarıyla buluşmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz" dedi. 

ÇATIDER'in tüm bu fuarlar kapsamında AB Destekli eğitim projesinin tanımını da yapacağını belirten Yavuz: "Projeyle; 'çatıcılık mesleki ve teknik eğitiminin cazip hale getirilmesi', 'çatı uygulama sistemleri konusundaki teknik mesleki eğitim programları teorik ve pratik açıdan güncel metot ve malzemelerle desteklenerek, sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimli işgücünün istihdam edilmesine yardımcı olunması' ve 'iş güvenliği konusundaki duyarlılığın artırılması' amaçlanıyor." ifadelerini kullandı.

Firma Bilgisi: Çatider