ÇEİS'in 28. Genel kurulu yapıldı

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası'nın 28. Genel Kurulu, dün yapıldı. Genel Kurul'da Divan Başkanlığı görevine Celalettin Çağlar getirildi

ÇEİS'in 28. Genel kurulu yapıldı

Çimento Endüstrisi İşveren Sendikası'nın Genel Kurul toplantısında Divan Başkanlığı görevine Celalettin Çağlar getirildi. Dün, ÇEİS'in merkez Binası'nda gerçekleşen Genel Kurul'da ayrıca, Genel Kurul Divan Başkan Vekilliği'ne Nevra Özhatay ve Genel kurul Divam Katipliği görevine de İsmail Gümüşdere atandı.

ÇEİS Genel Kurulu yapıldı
Genel Kurul açılışında konuşan Çimento Endüstrisi İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Ünal, yeni üyeleri, As Çimento San. ve Tic. A.Ş.,Medcem madencilik ve Yapı Mlz. San. ve Tic. A.Ş. ile Traçim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin duyurusunu yaptı. Ünal, Çimento ailesinin daha da büyümesinden dolayı memnuniyet duyduklarını vurgulayarak 27 Ocak 2016 itibarıyla ÇEİS ile T. Çimse-İş Sendikası arasında yaklaşık 6.700 çalışana kapsayan yeni dönem grup toplu iş sözleşmesinin imzalandığını belirtti. 

ÇEİS'in 28. Genel kurulu yapıldı

Zorlu müzakereler tamamlandı
Açıklamasında, asgari ücret artışının getirdiği yük ile oluşan zorlu müzakere ortamında görüşmelerin 40 gün gibi kısa bir sürede tamamlandığına da vurgu yapana Ünal: "Böylesine kısa sürede bu görüşmeleri tamamlamak, büyük bir başarıdır..." dedi.

Prof. Kerem Alkin'den güncel ekonomik gelişmeler ve çimento sektörü
Toplantı gündeminden önce söz alan Prof. Dr. Kerem Alkin de, "Güncel Ekonomik Gelişmelerin Çimeno Sektörüne Etkilerinin Değerlendirilmesi" konulu bir sunum yaptı. Alkin, Türk ve dünya ekonomisine ilişkin gidişat hakkında üyelere bilgi sundu.

Toplantıda ayrıca 2013-2015 dönemi Yönetim ve Denetleme Kurulu faaliyetleri onaylanarak Kurullarının ibrasının ardından 2016-2018 dönemi Bütçe Tasarısı oy birliği ile kabul edildi ve yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinin seçimine geçildi