Çekişen değil öpüşen kentler istiyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çekişen değil öpüşen, örtüşen, beraberlik kuran, yarışan şehirler istediklerini söyledi

Çekişen değil öpüşen kentler istiyoruz

08 Kasım 2013 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çekişen değil öpüşen, örtüşen, beraberlik kuran, yarışan şehirler istediklerini söyledi. Avrupa Birliği’ne(AB) girmek istediklerini belirten Bayraktar, “Ya bizi AB’ye alacaklar ya da AB’yi geçeceğiz” dedi.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği (GYODER) “Gelişen Kentler Zirvesi-Samsun” toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yanı sıra, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Amasya, Çorum, Sinop, Giresun Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Bayraktar: “Ya bizi AB’ye alacaklar ya da AB’yi geçeceğiz”
Artık ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığını ifade eden Bakan Bayraktar şöyle devam etti: “Komşusuyla birbirinin elinden tutan ve güç kuvvet oluşturan, çok iyi şekilde organize olan, mekanize olan ve aynı zamanda da farklı yarışan, çekişen değil, öpüşen, örtüşen, beraberlik kuran, yarışan şehirler istiyoruz. Yarış olduğu zaman daha çok kalkınma olacak ve daha çok gelişme olacak. Dünya artık çevreci bir dünyadır. Biz gelişen dünya ile bütünleşmek istiyoruz. Avrupa Birliği’ne girmek istiyoruz. Avrupa her ne kadar zorlasa da, ya bizi Avrupa Birliği’ne almak zorunda kalacaklar ya da biz Avrupa Birliği’ni geçeceğiz. Biz sabrettik, sabrediyoruz. Biz AB’ye girmek istiyoruz, Avrupalıyız. Avrupa ile Orta Doğu ve Orta Asya ile önemli bir köprüyüz.”