Çekmeköy'ün yeni projesi: ESSA Flora

Son yıllarda İstanbul Anadolu yakasında art arda niş projelere imza atan ESSA Yapı, Çekmeköy ESSA Flora’nın sunumunu yaptı

Çekmeköy'ün yeni projesi: ESSA Flora

1 Temmuz 2014/Emlakwebtv
ESSA Yapı, İstanbul Anadolu yakası projelerinin ardından şimdi de Çekmeköy'de ormana komşu arazi üzerinde hayata geçirdiği ESSA Flora'yı görücüye çıkardı.  59 adet konuttan oluşan butik proje, anahtar teslim satışa çıktı. İnşaatı 18 ay gibi hızlı bir sürede tamamlanan projede maket kullanılmadı.

ESSA İnşaat Grubu Başkanı Eren Sarıoğlu, arsanın satın alındığı günden bu yana söz konusu projenin hayalini kurduklarını belirterek: "Ümraniye plazalar bölgesine 10 dakika mesafede dört tarafı ormanla çevrili çok özel bir konuma sahip. Projeyi bitirdikten sonra satma taraftarıydık; fakat hiç reklam ya da tanıtım çalışması yapmadığımız halde, bölgede konut araştırırken bize ulaşanlar ilk daireleri inşaat sürecinde satın aldılar. Genellikle Ümraniye bölgesindeki uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri talip oldu.” dedi. 

Plazalar bölgesine 10 dakika
Dört tarafı ormanlarla çevrili 16 dönüm arazi üzerine kurulan ESSA Flora, az katlı bloklardan oluşuyor. Bir çok ortak kullanım alanına sahip projede komşuluk hissinin olduğu butik bir yaşam alanı yaratılmış. Ümraniye’deki plazalar bölgesine ve Ikea, Buyaka, Real ve Meydan AVM gibi alışveriş noktalarına 10 dakika mesafede bulunan ESSA Flora, bir çok eğitim kurumuna da yakınlığıyla ailelerden ilgi görüyor. Doğa Koleji, Alev Okulları, Özyeğin Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla çevreleniyor.

ESSA Flora’nın üçer katlı bloklarında, her biri farklı büyüklükte daire seçenekleri yer alıyor. 150 m2-320 m2 büyüklüğündeki 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler, çatı dublekslerine ilaveten bahçe kat ve orta kat şeklinde çeşitleniyor. Alçak katlı tüm bloklar ciddi arsa payına sahip olurken, bahçe kullanımı zemin katı dairelerde 232 m2’ye kadar çıkıyor.

İki adet ortak havuz, çocuk parkı, basketbol sahası, yürüme ve bisiklet yollarının yer aldığı projede her dairenin kendine ait kapalı otoparkı ve deposu bulunuyor. Her türlü konforun düşünüldüğü projede mutfaklarda Linea Decor ve Franke, banyolarda Kale, beyaz eşyada ise Siemens tercih edilmiş.

Yüzde 1 KDV avantajı, 120 ay vade
Toplam satış bedeli 60 milyon TL olan projede fiyatlar 4100 TL/ m2’den başlıyor. Daireler 645.000 TL- 1.645.000 TL fiyat aralığında satışa sunuluyor. Anlaşmalı bankalarla 120 aya kadar vadelendiriliyor. KDV oranının yüzde 1 oluşu alıcı ve yatırımcı nezdinde avantaj vaat ediyor.

Projelerinin, bölgede, imara açık son değerli arazide konumlandığını dile getiren şirket yetkilileri, Çekmeköy’de, ormanın  içerisinde, doğa ile baş başa olma keyfini ailece yaşamak isteyenleri satış ofisine davet ediyor.

Proje Bilgisi: Yeni Proje