Çeliğin devleri İstanbul'da

Dünyanın en büyük çelik üreticileri, Çarşamba gününe kadar sürecek olan Çelik Köprüler Sempozyumu'nun 8'incisi için İstanbul'a geldi.

Çeliğin devleri İstanbul'da

Dünyanın en büyük çelik üreticilerini buluşturan İstanbul 8. Çelik Köprüler Sempozyumu bugün başladı. Çarşamba gününe kadar sürecek olan sempozyum, ECCS koordinasyonunda ve TUCSA tarafından düzenleniyor.

Dünyanın devleri bu sempozyumda
Son yıllarda 3. Boğaz, Körfez Geçiş, Kömürhan ve Nissibi gibi köprü projelerine imze atan Türkiye, yapısal çelik sektörünün en önemli etkinliklerinden birine ev sahipliği yapıyor. Bugün başlayan ve Çarşamba gününe kadar sürecek olan 8. ULuslararası Çelik Köprüler Sempozyumu'na, dünyanın 36 ülkesinden 200'e yakın uzmanın katılması bekleniyor. Etkinlikte, çelik sektöründeki yenilikler ve gelişmeler tartışılacak.

Çeliğin devleri İstanbul'da

Dünya devleri 8. Çelik Köprüler Sempozyumu için Türkiye'de
ECCS BAşkanı ve TUCSA Yönetim kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, sempozyumun ilk konuğunun dünyanın en önemli köprüleri Storebaelt, Oresund, Messin Boğazı, Cebelitarır Boğazı, Tayland Körfezi ve Golden Gate köprüleri gibi dev projelerin altında imzası bulunan Prof. Dr. Niels J. Gimsing olduğunu söyledi. Yardımcı köprüler konusunda Türkiye'nin en yetkin kamu kuruluşu olan Karayolları Genel Müdürlüğü'nün de sempozyumu desteklediğini açıklayarak:

"Karayolları, gerek sempozyumda bildiri sunarak, gerek Üçüncü Köprü ve İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Teknik Gezileri’nin şantiye organizasyonunu üstlenerek ve gerekse de sempozyumun davetli konuşmacısı olarak TUCSA'nın yanında yer alıyor" dedi. 

8. Çelik Köprüler Sempozyumu kapsamında ayrıca, Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri Töreni de gerçekleştirilecek. Tören, 13 ülkeden gelen projelerden 10'u Awards of Merit, ulusulararası jürinin seçeceği üç proje de Awards of Excellence ödüllerini almaya hak kazanacak