Çelik Köprüler sempozyumunda geri sayım

Dev köprü projelerine imza atmayı sürdüren Türkiye, 14-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu'nda buluşmaya hazırlanıyor

Çelik Köprüler sempozyumunda geri sayım

Türk çelik sektörü, 8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu'na hazırlanıyor. Körfez Geçiş Köprüsü, Nissibi Köprüsü ve 3. Boğaz Köprüsü gibi dev projelere imza atan Türkyiye, 14-16 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda sektörün gidişatını masaya yatıracak. 

Uluslararası kuruluşlar dev sempozyumda buluşacak
İstanbul Wyndham Grand Kalamış Marina Otel'de gerçekleştirilecek olan etkinliği, 36 ülkeden 200'e yakın uzmanın katılması bekleniyor. Etkinlik, Avrupa Yapısal Çelik Birliği koordinasyonunda TUCSA tarafından gerçekleştirilecek. 

Dünyaca ünlü uzmanlar Türkiye'de
Etkinlik vesilesiyle bir açıklama yapan, ECCS Başkanı ve TUCSA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, sempozyuma konuşmacı olarak dünyanın önde gelen konuşmacılarının katılacağını açıkladı. Yardımcı, konuşmacılardan, Prof. Dr. Niels J Gimsing'in dünyanın önde gelen çelik köprülerine danışmanlık yaptığını, Prof. Chen Baochun'un da Çin'de Kemer Köprü Standart çalışma ve Uygulamalar konulu bir konuşma yapacağını vurguladı. 

Gözler dev buluşmada
Sempozyum için dünyanın 36 ülkesinden 170 bildiri özeti toplandı. Bunların içinden ise 94 bildiri Bilim Kurulu onayını aldı. Bildiri metinleri ve davetli konuşmacıların sunumları da, katılımcılara dağıtılacak olan 8. Çelik Köprüler Sempozyumu Bildiriler Kitabı'nda toplandıb