Çelik Teknoloji Seminerleri sektörün standartlarını yükseltiyor

Çelik İhracatçıları Birliği; sektörün ulusal ve uluslararası standartlar ile çevreye duyarlı üretim anlayışını daha ileri taşımak ve sektör ihracatının önündeki teknik engelleri kaldırmak amacıyla düzenlediği seminerlerine devam ediyo

Çelik Teknoloji Seminerleri sektörün standartlarını yükseltiyor

9 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Çelik İhracatçıları Birliği; sektörün ulusal ve uluslararası standartlar ile çevreye duyarlı üretim anlayışını daha ileri taşımak ve sektör ihracatının önündeki teknik engelleri kaldırmak amacıyla düzenlediği seminerlerine devam ediyor. Çelik sektöründe merak edilen tüm teknik konuları uzmanlar ile birlikte sektör temsilcilerine aktaran birlik, bu kez “Çelik Sektöründe Enerji, Çevre ve Bilgi Güvenliği Yönetimi ile İhracata Yönelik Gözetim ve Değerlendirme Uygulamaları”nı ele almaya hazırlanıyor.

Çelik İhracatçıları Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Matil Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları A.Ş. tarafından düzenlenen “Çelik Teknoloji Seminerleri”nin dördüncüsü 03 Haziran 2014 Salı günü Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleşecek. “Çelik Sektöründe Enerji, Çevre ve Bilgi Güvenliği Yönetimi ile İhracata Yönelik Gözetim ve Değerlendirme Uygulamaları” konulu seminer, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği desteği ve Bureau Veritas Türkiye ana sponsorluğu ile organize ediliyor.

“4. Çelik Teknoloji Semineri” Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Namık Ekinci ve seminerin ana sponsoru Bureau Veritas Türkiye İş Geliştirme Müdürü Burcu Boran’ın açılış konuşmaları ile başlayacak. Seminerde ilk olarak katılımcılarla, sera gazı emisyonlarının takibi hakkında AB uygulamalarından yola çıkarak, tesis bazında izleme ve raporlama için gereklilikler ve yöntemler konusunda bilgiler paylaşılacak.

Ayrıca çelik sektörü temsilcilerine çelik ihracatı sırasında ürünlerin sevk öncesinde gözetim ve uygunluk standartları ile ilgili değerlendirmenin yanı sıra sağlıklı, güvenilir bir ihracat için önemli olan ISO 50001-enerji yönetim sistemi ve ISO 27001:2005 bilgi güvenliği yönetim sistemi hakkında da bilgilendirme yapılacak.

Çelik İhracatçıları Birliği’nin sektörün gelişimine yönelik çalışmaları kapsamında İstanbul Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştireceği seminer için kayıtlar devam ederken, ilgilenenlerin 23 Mayıs 2014 Cuma gününe kadar selin.onen@immib.org.tr adresine kayıt yaptırmaları gerekiyor.