Çelik Zihinler etkinlikleri sürüyor

Çelik İhracatçıları Birliği "Çelik Zihinler" eğitim projesi etkinliklerine Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde gerçekleştirilen seminer ile devam etti

Çelik Zihinler etkinlikleri sürüyor

28 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Çelik İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen "Çelik Zihinler" eğitim projesi etkinliklerine Marmara Üniversitesi Göstepe Kampüsü seminerleri ile devam edildi.  ‘Türk Çelik Sektörü’ ve ‘Ar-Ge/İnovasyon Çalışmaları’ olarak iki ayrı başlık altında gerçekleşen semirler Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Mergen ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Recep Artır'ın ev sahipliği ile, Matil A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Soykan tarafından verildi. 

Çelik İhracatçıları Birliği'nin mesleki/teknik eğitim programlarını programlayan Matil Malzeme Test ve Analiz Laboratuvarları  A.Ş. tarafından başlatılan etkinliğe Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdi. Program çerçevesinde; çelik sektörü hakkında farkındalık yaratmak amacıyla sektörün üretim, ihracat ve ithalat değerleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca Çelik İhracatçıları Birliği tarafından kurulacak ‘Çelik Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’ ile web portal çalışmalarının da tanıtımı yapıldı.

Proje kapsamında burs desteği
Daha önce İskenderun, Gebze ve Çanakkale’de Endüstri Meslek Liseleri hayata geçiren Çelik İhracatçıları Birliği, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde mühendislik ve sosyal bilimler alanında okuyan öğrencilere ‘Çelik Zihinler’ projesi kapsamında burs desteği de veriyor.