Çengelköy Park Evleri Fuara damgasını vurdu

Selimoğlu ve Demirland’ın ortak projesi olan Çengelköy Park Evleri, Emlak 2013 Fuar’da ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü

Çengelköy Park Evleri Fuara damgasını vurdu

06 Aralık 2013 / emlakwebtv
Gayrimenkul sektörünün buluşma noktası olan Emlak 2013 Fuarı’na katılan Çengelköy Park Evleri, yoğun ilgi gördü. CNREXPO’da düzenlenen ve 5 Aralık Perşembe günü kapılarını ziyaretçilerine açan Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı, Emlak 2013’de yerini alan Çengelköy Park Evleri, ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Çengelköy Park Evleri, ziyaretçilerini Hol 7 – A08 numaralı standında ağırladı
Selimoğlu ve Demirland’ın ortak projesi Çengelköy Park Evleri, ziyaretçilerini Hol 7 – A08 numaralı standında ağırladı. Geleneksel ve modern Türk mimarisine uygun olarak tasarlanan ve İstanbul Boğazı’na hakim Çengelköy sırtlarında 65 bin metrekare alan üzerine kurulan Çengelköy Park Evleri, eski İstanbul sokakları ve mahalle kültürünü yeniden yaşatarak, komşuluk ilişkilerini de canlandıracak.
Demirland İnşaat Genel Müdürü Burak Öztürk, proje’nin şehrin tam ortasında merkezi bir yerde bulunduğunu söyledi. “Efekta Mimarlık imzasını taşıyan Proje, mimarisi ile Türkiye’de bir ilk olacak” diyerek iddialı konuşan Öztürk, projede öne çıkarılmasını istenilen komşuluk ilişkilerinin daha zengin şekilde yaşama geçirilmesine dikkat edildiğini söyledi.

Çengelköy Park Projesi’nde sosyal donatılar konusunda herkes düşünülmüş
24 ay içinde bitirilmesi planlanan Çengelköy Park Projesi’nde 86 villa, 73 rezidans, sosyal alanlar ve çarşı bulunduğunu söyleyen Öztürk, Çengelköy Park’ta Emirgan, Hisar, Pera, Kandilli, Kuzguncuk, Aşiyan ve Kanlıca olarak isimlendirilen büyüklükleri 403 metrekare ile 605 metrekare arasında değişen 4 değişik boyutta ve 7 değişik tipte villanın bulunduğuna işaret etti. Öztürk, villaların cephelerinin de farklı ve deniz, yeşil alanlar, park, gölet, görecek şekilde inşa edildiği projede çocuklar için özel alanlarda oluşturulacağını da söyledi.
Rezidans dairelerinin ise 84 metrekare ile 348 metrekare arasında değişen büyüklükte olduğunu, rezidans bloğunun zemin katında da çarşının bulunduğunu söyleyen Burak Öztürk, ilk etapta 11 dükkandan oluşan çarşı alanının büyüklüğünü ise 2 bin 500 metrekare olarak ifade ederek, projenin girişinin cadde tarafından olması nedeniyle de dükkanların caddeye cepheli olduğunu siteye ve çevreye hizmet vereceğini dile getirdi. Projenin sosyal imkanlarına da değinen Burak Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Villalar ve rezidans için özel sosyal imkanların bulunduğu projemizde açık ve kapalı spor alanları, kapalı havuzları, fitness salonları ve SPA merkezleri ile kişilerin rahatı için tüm olanakları sunuyoruz.”

Proje Bilgisi: Köy