Central Park kaldığı yerden devam

Ağaoğlu İnşaat, daha önce Bakırköy 46 olarak satışa çıkarılan projesinin yapımına Central Park ismiyle devam edecek. Ali Ağaoğlu, satışların çok yakında başlanacağını açıkladı

Central Park kaldığı yerden devam

Ağaoğlu İnşaat, ilk olarak Bakırköy 46 olarak satışa sunulan Central Park projesinin satışlarına yakında başlayacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, üst mahkeme tarafından verilen kararın, firmanın haklılığını tescil ettiğini belirterek: "Projemiz yeniden Central Park İstanbul ismiyle kaldığı yerden devam ediyor. Kısa sürede de satışlara başlayacağız” dedi.

Central Park İstanbul
Central Park İstanbul
'un, geçen zamanla birlikte Marmaray, tüp geçit ve şehir parkı gibi yatırımlarla daha da değerlendiğini, bu açıdan satın alan kişilerin de yüksek prim elde edebileceği bir proje ortaya koyacaklarını söyleyen Ağaoğlu: "Hem kat planları hem de yerleşim alanı itibariyle ailelerin yaşayabileceği en iyi proje olan Central Park İstanbul’un imar planı değişmeyecek ancak mimari iyileştirmeler için çalışmalar sürüyor. 24 saat yaşayan bir site olacak." dedi.

2016 satış hedefi 2.5 milyar TL
Ağaoğlu, projeye ilişkin fiyatlandırma çalışmalarının halen devam ettiğini ve projenin ilk sürecinde ev sahibi olan ancak gelişmelerle birlikte paraları iade edilen müşterilere yönelik özel bir çalışma içerisinde olduklarını da belirtti. Yabancılardan blok satış için teklif aldıklarını da belirten Ağaoğlu, buna karşın satışların münferit olarak gerçekleştirileceği bilgisini verdi. Ağaoğlu, şirketin 2016 yılı satış hedefinin de 2.5 milyar TL olduğunu vurguladı. 

Türkiye gayrimenkul sektörü ayaklarını sağlam basıyor
Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Azası Hasan Rahvalı da, 2015 yılında satılan 1 milyon 250 bin adet konutun Türk gayrimenkul sektörünün dünyanın bir çok ülkesinden daha iyi durumda olduğunu gösterdiğini vurgulayarak:

"Dünyanın birçok ülkesinden iyi durumdayız. Piyasayı iyi görüyoruz. Demografik yapımız bugünkü şekliyle sürdüğü sürece her yıl 700 bin konut ihtiyacı doğuyor" dedi. 

 

Firma Bilgisi: Ağaoğlu Inşaat
Proje Bilgisi: central park