Central Park'ı paralelciler mi engelledi?

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Bakırköy Central Park Projesinin, paralel devlet yapılanması tarafından engellendiğini söyledi

Central Park'ı paralelciler mi engelledi?

Ağaoğlu tarafından Bakırköy'de hayata geçirilmesi planlanan Central Park konut projesinin üç kes durdurulduğunu söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu projenin, Devlet içine sızan Fethullahçı Terör Örgütü tarafından engellendiğini söyledi.

Ağaoğlu: "Central Park'ı, terör örgütü durdurdu"
Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'e yaptığı açıklamada, paralel yapının başta inşaat sektörü olmak üzere Türkiye ekonomisinin dinamiklerini sarsmaya çalıştığını ve iş dünyasını yatırım yapılamaz hale getirdiklerini belirten Ağaoğlu, Central Park projesinin durdurulma kararının arkasında da bu odakların bulunduğuna dikkat çekti.

Bizden intikam almak istediler
Ağaoğlu, eski Savcı Zekeriya Öz ile tartışmalar yaşadıklarını ve bu kişinin yurt dışına kaçmak zorunda kaldığını da hatırlatarak:

"Bizden intikam almak için Bakırköy'deki projemisi durdurduları ve yatırımlarımızın önünü kestiler. Projemiz tam 3 kez durduruldu ve bu süreçte yer alan hakim ve savcılara görevden ele çektirildi. Bazıları ise tutuklandı. Biz daima hedefteydik." şeklinde konuştu.

Ruhsat almak hiç bu kadar zor olmamıştı
Mevcut projelerin yanında hayata geçirilmesi planlanan yeni projelerin de önünün devlet içine sızan odaklarca kesildiğine dikkat çeken Ağaoğlu:

"Yılbaşında hazırladığı 4 proje bulunuyordu. Hepsinde de büyük sorunlar çıkardılar. 2009'da Anıtlar Kurulu'nun onayladığı Yeniköy projesi için 7 senedir ruhsat alamıyorum. Çekmeköy'de büyük bir yatırım engellendi." şeklinde konuştu.

Ağaoğlu, paralel yapı temizliğinin ardından yatırımlara devam edileceğini de hatırlatarak: "Enerjide 1 milyar dolar, sanayide de 180 milyon dolar yatırımım var" dedi.