Cersaie'de Kale rüzgarı esecek!

22-26 Eylül'de gerçekleşecek olan seramik fuarı Cersaie'de Kaleseramik ürünlerini sergileyecek

Cersaie'de Kale rüzgarı esecek!

Kaleseramik, dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie’de, en yeni koleksiyonlarını sergileyecek. Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalarının yanı sıra İtalya'da satın aldığı Edilcuoghi, Edilgres ve Campani markalarıyla uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen Kaleseramik; 2014-2015 koleksiyonuna ait toplam 35 yeni serinin dünya lansmanını, seramik ülkesi İtalya’da gerçekleştirecek. Kale Yapı Ürünleri Grubu Batı Yarı Küre Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, “İlk kez Cersaie’de sergileyeceğimiz, ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan eşsiz ürünlerimizle, tüketici ve mimar ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı amaçlıyoruz. Mükemmel bir renk kartelası ve desen çeşitliliğiyle rafine zevklere hitap eden markalarımız fuara yeni bir soluk getirecek” dedi.

Dünyanın seramik vadisi Bologna/İtalya’da 22-26 Eylül 2014 tarihlerinde düzenlenecek Cersaie Fuarı’na, Türkiye ve İtalya’daki tesislerinde ürettiği seramik koleksiyonları ve yenilikçi banyo serileri ile katılan Kaleseramik; toplam 700 metrekarelik iki ayrı standında, yapıların her türlü ihtiyacına yönelik işlevsel ve estetik çözümleri sergileyecek.

Ünlü İtalyan tasarımcı Ascari’nin ürünleri de ilk kez tanıtılacak
Kaleseramik, ünlü İtalyan tasarımcı Francesca Ascari tarafından geliştirilen 8 üst segment ürünün de içinde bulunduğu 2014-2015 koleksiyonuna ait 35 yeni serinin dünya lansmanını Cersaie’de gerçekleştirecek.

Stantların tasarımı İtalyan mimar Paolo Cesaretti’den
Fuara katılan Türk firmaları arasında en büyük alana sahip stantların tasarımı, İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından yapılıyor. Çanakkale Seramik, Kalebodur, Edilcuoghi, Edilgres ve Campani markalarının yer alacağı stantlarda, ziyaretçiler için rahat dolaşım alanları oluşturmayı hedefleyen Kaleseramik; sergileyeceği ürün ve serilerin alternatif kullanım alanlarından da örnekler sunacak.

Kale’nin İtalyan seramik endüstrisi ile köklü işbirliği daha da güçlendi
Kaleseramik’in, seramik sektörünün dünyadaki en önemli buluşma noktası olan Cersaie Fuarı’na katılan ilk Türk firması olduğunu belirten Kale Yapı Ürünleri Grubu Batı Yarı Küre Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, “1987 yılından bu yana Cersaie Fuarı’nda yer alan Kaleseramik’in, İtalya’daki seramik endüstrisi ile uzun yıllara dayanan köklü işbirliği, ülkenin seramik üssünde yaptığı marka yatırımıyla daha da güçlendi. İtalya’nın en prestijli ve köklü markalarından Edilcuoghi, Edilgres ve Campani’yi satın aldıktan sonra Avrupa’nın kalbinde yer alan lojistik merkezimizle, gelişmiş pazarlarda payımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Uluslararası pazarda geniş bir ürün yelpazezesiyle yer alıyoruz
Uluslararası seramik pazarında, değişen tüketici tercihlerine daha geniş bir ürün yelpazesiyle hitap ettiklerini belirten İhsan Karagöz, “Trend belirleyici, işlevsel, çevreye dost, kaliteli ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen yenilikçi ürünlerle Cersaie’ye farklılık getirmeyi amaçlayan Kaleseramik; bugün Avrupa’da 3’üncü, dünyada da 12’nci sırada yer alarak Türkiye’nin global marka yaratma yolundaki en önemli oyuncularından biri olarak sahaya çıkıyor” diye konuştu.

Kaleseramik’in fuarda sergileyeceği en yeni serilerden bazıları şöyle:
Edilcuoghi; Dolce Vita, Legno Marino ve Pietra di Sale. Edilgres; Cemento, I Calchi, Pietra D'or. Campani; Indonesian Wood, Desert Stone, Le Crete. Çanakkale Seramik; Marmoles Brillo, White&More. Kalebodur; Silver Stone, Hexagon, Cotto Cemento, Kalesinterflex.

Kale / Salon No: 16 - Stant No: A22, B21, B31, A34