Cersaie Fuarı'nda Kale rüzgârı

Kaleseramik, dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie’de, en yeni koleksiyonlarını sergiledi

Cersaie Fuarı'nda Kale rüzgârı

Dünyanın seramik vadisi Bologna/İtalya’da 22-26 Eylül 2014 tarihlerinde düzenlenen Cersaie Fuarı’na, Türkiye ve İtalya’daki tesislerinde ürettiği seramik koleksiyonları ve yenilikçi banyo serileri ile katılan Kaleseramik; toplam 700 metrekarelik iki ayrı standında, yapıların her türlü ihtiyacına yönelik işlevsel ve estetik çözümleri sergiledi.

İtalyan tasarıncı Ascari'nin ürünleri
Kaleseramik, ünlü İtalyan tasarımcı Francesca Ascari tarafından geliştirilen 8 üst segment ürünün de içinde bulunduğu 2014-2015 koleksiyonuna ait 35 yeni serinin dünya lansmanını Cersaie’de gerçekleştirdi.

Kale Seramik

Stantların tasarımı İtalyan mimar Paolo Cesaretti’den
Fuara katılan Türk firmaları arasında en büyük alana sahip stantların tasarımı, İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından yapıldı. Çanakkale Seramik, Kalebodur, Edilcuoghi, Edilgres ve Campani markalarının yer aldığı stantlarda, ziyaretçiler için rahat dolaşım alanları oluşturan Kaleseramik; sergilediği ürün ve serilerin alternatif kullanım alanlarından da örnekler sundu.

Uluslararası seramik pazarında, değişen tüketici tercihlerine daha geniş bir ürün yelpazesiyle hitap ettiklerini belirten İhsan Karagöz, 'Trend belirleyici, işlevsel, çevreye dost, kaliteli ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen yenilikçi ürünlerle Cersaie’ye farklılık getirmeyi amaçlayan Kaleseramik; bugün Avrupa’da 3’üncü, dünyada da 12’nci sırada yer alarak Türkiye’nin global marka yaratma yolundaki en önemli oyuncularından biri olarak sahaya çıkıyor.' şeklinde konuştu.

Sergilenen Kaleseramik ürünleri
Edilcuoghi; Dolce Vita, Legno Marino ve Pietra di Sale. Edilgres; Cemento, I Calchi, Pietra D'or. Campani; Indonesian Wood, Desert Stone, Le Crete. Çanakkale Seramik; Marmoles Brillo, White&More. Kalebodur; Silver Stone, Hexagon, Cotto Cemento, Kalesinterflex.