Çeşme Marina ödülüne kavuştu

IC İnşaat tarafından inşa edilen Çeşme Marina, Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu tarafından verilen, 2014 PIANC Marina Üstün Tasarım Jack Nichol Ödülü'ne layık görüldü

Çeşme Marina ödülüne kavuştu

4 Haziran 2014/Emlakwebtv
Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu tarafından verilen 2014 PIANC Marina Üstün Tasarım JackNichol Ödülü’ne bu yıl Çeşme Marina layık görüldü. IC Holding Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çeçen ödülünü, Swissotel'de düzenlenen bir törenle aldı.

Ödülü Moffatt ve Nichol (UK) Kıdemli Başkan Yardımcısı Robert Nathan'dan alan Çeçen: "Çeşme Marina olarak Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’nden ödül alan ilk Türk marina olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu ödülün Türk marinacılık sektörü için önemli bir adım olacağını düşünüyor ve bu ödüle layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Dünyanın en iyilerini geride bıraktı
Daha önce “En İyi Mimarlık Projesi”, “En İyi Marina”, “En İyi Turizm Yatırımı” gibi ödülleri kazanan Çeşme Marina, PIANC ödülünü alırken çok önemli ve ödüllü Jachthaven Bruinisse (Hollanda), Marstrand (İsveç)Porto Montenegro (Karadağ) marinalarını geride bıraktı.

Marinaların planlanma ve tasarım, çevreyle uyum, fonksiyon ve estetik özellikleriyle değerlendirildiği PIANC Marina Üstün Tasarım ödülü kapsamında Çeşme Marina, sunduğu hizmetler ve yönetimdeki detaylara verdiği önemle rakipleri arasında ön plana çıktı. Denizde 400, karada ise 100 tekne kapasitesine sahip olan ve uzunluğu 6 metreden 60 metreye uzanan süper yatlara kadar hizmet verebilen Çeşme Marina fonksiyonellik, estetik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterleri açısından en iyi tesis olarak seçildi.