Cevahir Yapı'dan İstanbul'a 80 milyon dolarlık yatırım

Cevahir Yapı, 80 milyon dolarlık yatırımı Sheraton Grand İstanbul Ataşehir'i hizmete açtı.

Cevahir Yapı'dan İstanbul'a 80 milyon dolarlık yatırım

Cevahir Yapı, İstanbul turizmine dev bir yatırım yaptı. 80 milyon dolara mal olan Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, hizmete açıldı. 

İstanbul'a 80 milyon dolarlık yatırım: Sheraton Grand İstanbul Ataşehir
Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, Sheraton markasının en üst segmenti olarak tanımlanan dünyadaki 25 Sheraton Grand arasındaki yerini aldı. Yatırım, 3 bin metrekare alan üzerine kurulu Sia Club Wellnes&Spa'da da misafirlerine hizmet vermeyi sürdürecek. 

Otelin resmi açılışında konuşan Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Genel Müdürü Soner Metin, yönetim olarak bölgenin en iyi yemeğini, en konforlu konaklama deneyimini ve kusursuz toplant-ıetkinlik hizmeti sunmayı hedeflediklerini vurguladı. Ataşehir'in yatırım için doğru bir yer olduğunu ve devlet desteği ile sıfırdan planlanarak oluşturulan Türkiye'nin ilk ve tek Finans Merkezi projesinin 2018 yılında tamamlanacağını hatırlatan Metin: 

"Bu sebeple kamu bankaları, ticari işletmeler, büyük şirketler, ofis ve konut projeleri Ataşehir’e odaklanmış durumda. Burası tamamen iş odaklı bir bölge. Bütün bunları topladığımızda Ataşehir’de büyük bir potansiyel gördük ve bunu güzel bir yatırıma çevirdik.”  ifadelerini kullandı. 

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir
Toplam 30 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde 27 katlı olarak yükselen yatırım, Adalar ve Marmara Denizi manzaralı, yüksek tavandı 165 modern misafir odasından meydana geliyor. Yatırım bünyesinde 13 toplantı odası, sigara içme alanları ve 1.000 metrekareyi bulan açık terasları da bulunuyor. Maksimum enerji verimliliği politikası ile de dikkat çeken Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, akıllı makineler ve akıllı teknolojelerle yatırımcılar için ayrıcalıklı konaklama olanaklarını da bünyesinde barındırıyor.