Çevre Bakanlığı denetimleri hızla sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla ülke genelinde yapı denetim kuruluşlarına yönelik denetimler hızlandırıldı

Çevre Bakanlığı denetimleri hızla sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla ülke genelinde yapı denetim kuruluşlarına yönelik denetimler hızlandırıldı.

62 kuruluşun belgesi iptal edildi
2014 yılı içerisinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri aracılığıyla Türkiye genelinde yapılan 4 bin 846 şantiye denetimi sonucunda yapı denetim kuruluşlarına 603 adet geçici faaliyet durdurma cezası verilirken 62 kuruluşun ise belgesi iptal edildi.

Rekor Antalya'nın
Türkiye genelinde yapılan denetimlerde sadece Antalya'da faaliyet gösteren kuruluşlar hakkında 102 adet geçici faaliyet durdurma işlemi uygulandı. Antalya'dan sonra Tekirdağ'da 89, Muğla'da 60, İstanbul'da 42, İzmir'de 40 ve Yalova'da 33 adet geçici faaliyet durdurma işlemi gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde yapılan denetimlerde en çok belge iptali 17 kuruluşun belgesinin iptal edildiği Tekirdağ'da oldu. Tekirdağ'dan sonra İzmir'de 11, İstanbul'da 6, Antalya ve Sakarya'da ise 4 kuruluşun belgesi iptal edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçen yıl gerçekleştirilen 5 bin 476 şantiye denetimi üzerine ise kuruluşlara 543 adet geçici faaliyet durdurma cezası verilirken 52 kuruluşun belgesi iptal edildi.