Çevre Bakanlığı desteği için başvurular uzatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın akademisyenlere yönelik başlattığı "maddi destek" programına başvurular 30 Haziran'a uzatıldı

Çevre Bakanlığı desteği için başvurular uzatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın akademisyenlere yönelik başlattığı "maddi destek" programı için başvurular 30 Haziran'a kadar uzatıldı

Çevre Bakanlığı'ndan akademisyenlere "çevre" desteği
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın akademisyenleri kapsayan destek programı kapsamında Bakanlığın belirlemiş olduğu konular üzerin de kitap yazacak olan Yardımcı Doçentlere, telif hakları konusunda bakanlık maddi destek sağlayacak. 

Bakanlığın belirlemiş olduğu konular üzerine eser yazacak olan Yardımcı Doçent'lerin telif hakları TÜÇEV tarafından satın alınacak. Telif hakkı alınan eserleri TÜÇEV ücretsiz olarak üniversitelere ve kütüphanelere dağıtacak. Bu sayede eserlerin daha çok öğrenciye ulaşması sağlanmış olacak.

Bakanlık bu kapsamda daha çok eserin ortaya çıkması için 30 Haziran'a kadar başvuru süresini uzattı. Başvurular TÜÇEV'in web sayfası üzerinden gerçekleştirilecek.