Çevre Bakanlığı'ndan sosyal tesis atağı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye genelinde villa tipi 43 sosyal tesis inşa etmeye hazırlanıyor

Çevre Bakanlığı'ndan sosyal tesis atağı

23 Hazıran 2014/Emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü proje ile Türkiye genelinde 43 sosyal tesis inşa edilecek.  

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde; Türkiye genelinde villa tipi 43 dev sosyal tesis inşa edilecek.  Sevgi Evleri, Korumalı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri, Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezleri, Engelsiz Yaşam Merkezleri ortalama 10 çocuğun yaşayabileceği, mutfak, salon vb. sosyal alanların da bulunduğu, evlerden oluşacak.

Kayseri de Sevgi Evi; İzmir, Adana, Denizli, Elazığ, İstanbul, Trabzon da 6 adet Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi; Ankara Sincan, Kocaeli, Konya da 3 adet Korumalı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi inşa edilecek.

Adıyaman, Afyon, Muğla Fethiye de 6 adet Engelsiz Yaşam Merkezi yapılacak.

Adana, Ankara Polatlı, Antalya, Balıkesir, İzmir Basın Sitesi, İzmir Bornova, Kırklareli Kofçaz, Nevşehir Avanos, Tekirdağ Malkara, Yozgat Sorgun, Zonguldak Devrek de 11 adet Huzur evi yatırımı gerçekleştirilecek.

Uşak, Denizli Babadağ da yapılacak olan Huzurevi ve Diyarbakır da inşa edilecek olan Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezlerinin projeleri tamamlandı. Yapım ihalesi için çalışmalara başlandı.

Diğer yatırımlar ise en kısa sürede sonlandırılacak.Sevgi evi, KBRM, BSRM ve Engelsiz Yaşam Merkezleri, ortalama 10 çocuğun yaşayabileceği, mutfak, salon vb. sosyal alanların da bulunduğu, villa tipi evlerden oluşacak.Kurulacak sosyal tesisler tüm araziye hâkim bir idari bina ve hobi alanları, spor alanları ile düzenlenmiş bir bahçeyle yuva sıcaklığının hissedilebileceği mekânlar olacak.