Çevre Bakanlığı'ndan Proje Bankası yarışması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TUÇEV, çevre ve şehircilik hususlarında çözüm ve hizmet perspektifini geliştirecek projeleri belirlemek amacıyla yarışma düzenledi.

Çevre Bakanlığı'ndan Proje Bankası yarışması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı-TUÇEV, çevre ve şehircilik konularında hizmet ve çözüm odaklı perspektifi geliştirecek projelerin tespiti için bir yarışma düzenledi. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile ilgili kuruluşların katıldığı Proje Bankası yarışmasında ilk 10'a giren proje sahiplerine ödülleri verildi. 

Proje Bankası yarışması
Çevre ve Şehircilik kategorilerinde 256 bakanlık personelinin toplamda 422 proje ile başvurduğu yarışma ile ilgili bir açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, bakanlığın yeni vizyonu çerçevesinde Proje Bankası çalışmasının yeni projeleri işaretini vermesi gerektiğini söyledi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak insan ve çevre dostu, katılımcı, estetik ve kendi potansiyellerini ortaya çıkaracak şehirlerin gelişimine katkı sunmayı hedeflediklerini vurgulayan Sarı:

"Bir devlet görevlisinin, bir bakanın veya başbakanın görevi, bir yönüyle de keşif görevidir. Büyüklerin kullandığı bir cümle var; “Süleymanların vazifesi, Sinanları bulmaktır.” Evet, bi de Sinan’larımızı arıyoruz. Ve inanıyorum ki yeni Sinan’lar bu salonun içinde, bu binanın içinde, on binlerce personelimizle Anadolu’nun her yerindedir" dedi. 

Konuşmaların ardından, dereceye giren ilk üç projenin sahibi ve mansiyon kazanan 7 projeyi hazırlayanlara ödül verildi.