Çevre Bakanlığı'ndan Samsun'a dev yurt yatırımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Samsun'a yapılan iki bin kişilik öğrenci yurdunun inşaatı tamamlandı. Tesis, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne teslim edildi

Çevre Bakanlığı'ndan Samsun'a dev yurt yatırımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Samsun'a inşa ettiği öğrenci yurdu yatırımını Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne teslim etti. Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz Projesi kapsamında gerçekleştirilen öğrenci yurdunda iki bin öğrenciye barınma imkanı sunulacak... 

Samsun'a dev yurt yatırımı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Samsun ili, atakum İlçesi, Büyükoyumcu Köyü'ne inşa edilen ve 19 Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü içerisinde yer alan öğrenci yurdu samsun 19 Mayıs Üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılacak. Toplamda 58 bin 67 metrekarelik kapalı alana sahip ve 10 katlı 4 bloktan oluşan yurt inşaatının 75 milyon 221 bin TL'ye mâlolduğu açıklandı. Projede ayrıca 5 katlı bir sosyal tesis ve 1 adet de trafo binası yer alıyor. 

Çevre Bakanlığı'ndan Samsun'a dev yurt yatırımı

724 odada 2 binden fazla öğrenci
20 adet iki kişilik engelli öğrenci odası yanında, 652 adet üç kişilik ve 52 adet tek kişilik öğrenci odası içeren projede toplam 724 oda ve 2 bin 48 öğrenci kapasitesi bulunuyor. Yurt blokları bünyesinde banyo, duş ve lavabolardan gelen atık suların arıtılarak "tuvalet" rezervlerinde kullanılacağı açıklanırken, güneş panelleriyle de yenilenebilir enerji sistemi sayesinde sıcak su su ihtiyacı karşılanacak.

Proje bünyesinde ayrıca, yurt kişi sayısına göre hizmet verecek yemek salonu, kantin, kafeterya ve yine kişi sayısına göre sinema düzeneğinde çok maksatlı bir de salon yer alıyor.