Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nde duble mutluluk

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, Dünya Yeşil Binalar Konseyi Yönetim Kurulu kararınca ‘Tam Üye’ statüsüne erişti

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nde duble mutluluk

22 Haziran 2012 / emlakwebtv

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği 18 Haziranda Stuttgart’da düzenlenen törende Dünya Yeşil Binalar Konseyi ( WGBC) Yönetim Kurulu kararınca TAM üye statüsüne erişti. 90 ülkede temsilciliği bulunan WGBC networkunde en üst üyelik statüsü olan bu üyelik, ülkelerinde yeşil dönüşüme damga vuran derneklere veriliyor. Sürdürülebilirlikte Global Liderlere verilen başkanlık ödülü de Dr. Duygu Erten’in oldu. 
Avrupa’da Birleşik Krallıklar, Almanya,  Hollanda, İsveç, Polonya ve Romanya’dan sonra tam konsey statüsüne erişen Türkiye Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, 2009 yılında 'Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WGBC) Gelişmekte olan Konsey Statüsü' kazanmış ve yeşil bina hareketinin altyapısını oluşturma çalışmalarına giderek artan bir katılımla devam etmiştir.  Stuttgart da her yıl düzenlenen ve CONSENSE fuarının ev sahipliğini yaptığı törende dernek adına ödülü Başkan Haluk Sur ve Kurucu Başkan Yardımcısı Dr. Duygu Erten ile törene katılan dernek yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları aldı.Törende konuşan WGBC Baskani Rick Fedrizzi Türkiye’nin 5 yıldır yaptığı başarılı çalışmalarla bu statüyü hak ettiğini söyledi.
TURKECO İnşaat ve Enerji Ltd Kurucusu, Clinton İklim Girişimi eski Direktörü ve Türkiye Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi Los Angeles Komite Üyesi Dr. Duygu Erten ise Dünya Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen Dünya Yeşil Binalar Konseyi Başkanlık ödülüne (WGBC President’s Award) layık görüldü.