Çevre Günü'nde dönüşümlü kutlama

Beyoğlu Belediyesi, Dünya Çevre Günü'nü "geri dönüşüm etkinlikleriyle" kutlayacak

Çevre Günü'nde dönüşümlü kutlama

Beyoğlu Belediyesi Dünya Çevre Günü'nü "geri dönüşüm" temalı bir etkinlikle kutlamayı planlıyor. 

Geri dönüşümün önemi anlatılacak
5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre bilincini çocuklarımıza aşılamak amacıyla Beyoğlu Belediyesi, Galatasaray Meydanı’nda değişik bir etkinliğe imza atacak. Anadolu Cam Sanayi AŞ. Meydanda kurduğu şişe cam ile öğrencilerin toplamış olduğu atıklar nasıl geri dönüşüme kazandırılacağı anlatılacak. Gençler, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la birlikte numune şişe cama bir cam atarak camı geri dönüşüme kazandıracak. Bütün bu işlevler 9/5 büyüklüğünde maket görseli üzerinden anlatılacak.

 Etkinliğe Beyoğlu Belediyesi Ahmet Misbah Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi katılacak.  

 Ambalaj Atıkları Kampanyası kapsamında en çok atık toplayan okullar ödüllendirilecek. Atık pil kampanyası kapsamında 1’inci olan okula hediye verilecek. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da etkinlikte emeği geçen Anadolu Cam Sanayi yetkililerine şişe cam plaket takdiminde bulunacak. Etkinlikte çevre gününe özel tişört, şapka ve çeşitli ikramlar dağıtılacak.