Çevre ve Şehircilik Bakanlığı burs veriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vereceği açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı burs veriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vereceği açıklandı. Türkiye Çevre Koruma Vakfı yeni yılda 100 yüksek lisans, 50 doktora ve bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 500 lisans öğrencisine burs verecek. Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) tarafından  yüksek lisans öğrencilerine ayda 650 TL, doktora öğrencilerine ayda 950 TL ve bitirme tezi hazırlayan lisans öğrencilerine ise 300 TL burs verilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ne dedi?
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, verilecek burslarla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
Öğrencilerimizin başarısı Türkiye’nin vizyonu için çok önemli. Bu kapsamda  bakanlık olarak 500 lisans öğrencisine burs projesini sonuçlandırdık ve birbirinden değerli tez ve bitirme projesinin ortaya çıkmasını sağladık. Değerli öğrencilerimizin hazırlamış olduğu tez ve bitime projeleri Çevre ve Şehir Kütüphanesi raflarında yerini aldı. Bu dönemde de 100 yüksek lisans öğrencisine ayda 650 TL, 50 doktora öğrencisine ayda 950 TL ve bitirme tezi hazırlayan 500 lisans öğrencisine ayda 300 TL burs vereceğiz. Ayrıca 65 yüksek lisans ve 10 doktora öğrencisine de burs vermeye devam ediyoruz.

Burs başvurusu nasıl yapılacak?
Belirtilen konu başlıkları altında yüksek lisans tezi ve doktora çalışması hazırlayan öğrenciler vakfın web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Bursun son başvuru tarihi ne zaman?
23 Ekim 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecek. 

Burs ödemeleri ne zaman başlayacak?
1 Kasım 2015 tarihi itibariyle burslar ödenmeye başlanacak.