Çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe

Temeli 2012 Temmuz'da atılan Ankara'nın ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe’de satışlar başladı. Projenin Ekim 2014’te tamamlanması hedefleniyor

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
Temeli 2012 Temmuz'unda atılan Ankara'nın ilk çevreci konut kulesi ‘’Paladyum Beytepe’’de satışlar, basın lansmanının ardından başladı.
15 bin 750 metrekare alanda uygulanacak proje 3 bloktan oluşuyor. A blokta butik iş merkezi yer alacak ve içinde 7 dükkan bulunacak. Caddeye cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alacak. Burada ise 2 artı 1, 4 artı 1 ve 5 artı 1 olmak üzere 110 daire yer alacak. C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap edecek. Blokların tamamında panaromik manzara olacak. Çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında da atık sular kullanılacak.
Projenin Ekim 2014’te tamamlanması hedefleniyor.
Deprem riski taşımayan proje tamamlandığında konutların yüzde 30 ile 50 arasında değerlenmesi bekleniyor ayrıca A plus özelliklerdeki bu lüks konutlar için uygun faizli kredi olanakları bulunuyor.
Ankara'da otel gibi lobi hizmetlerinin verileceği ilk rezidans olacak Paladyum Beytepe’de yüzme havuzları, fitness center, çocuk kulübü ve oyun alanları, yürüyüş yolları ile 50 kişilik barbekü alanı yer alacak.
Otopark konusunda bir ilke imza atacak projede 5 artı bir konutlara 3, 4 artı bir konutlara ise 2 kapalı otopark tahsis edilecek. Her daire ayrıca 5 metrekare depoya da sahip olacak.

Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, Projenin uygulandığı Beytepe’deki İncek Bulvarı’nın Ankara’nın en uzun bulvarı olduğunu,yakın gelecekte bu bölgenin İstanbul’daki Bağdat Caddesi’nde olduğu gibi dünya markalarının buluşma noktası olacağını kaydetti.
Yapımına Temmuz ayında başladıkları Paladyum Beytepe’yi Ekim 2014’te tamamlamayı hedeflediklerini kaydeden Pala, lansmana özel olarak 20 dairenin yüzde 7 indirimli fiyatla satışa sunulduğunu ve tamamının ilk gün satıldığını bildirdi.
İş Bankası ve Garanti Bankası ile anlaşma yaptıklarını, projelerinden konut alanların uygun faizli kredi olanaklarından yararlanabileceklerini anlatan Pala, şunları söyledi:
''Paladyum Beytepe, A plus özellikleriyle Başkentlilerin lüks konuta bakış açılarını tamamen değiştirecek. Fiyatların da inşaatın ve kullanılan malzemelerin kalitesiyle kıyaslandığında son derece uygun olduğuna inanıyoruz. Proje tamamlandığında konutların yüzde 30 ile 50 arasında değerlenmesini bekliyoruz. A plus özelliklerde lüks konut arayışındakiler ile yatırım amaçlı konut almak isteyenleri satış ofisimize bekliyoruz.''
Lansmanda, basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Pala, kulenin ve diğer blokların kesinlikle deprem riski taşımadığının altını çizdi.
Pala, proje tamamlandığında ''Paladyum Beytepe''de uygulanacak aidatlara ilişkin bir soru üzerine de ‘’Rezidanslarda verilen hizmetlerle orantılı olarak aidatların normal konutlara göre yüksek olması normal. Ortak alanların bakımı ve aydınlatması, aidatları yükselten önemli kalemler. Güneş enerjisi ve atık sulardan yararlanarak bu giderleri ortadan kaldıracağımızdan dolayı aidatlar da diğer rezidanslara göre daha uygun olacak’’ dedi.

Proje Bilgisi: Paladyum Beytepe