Chris Heller: Yabancılar dövizden doğan fırsatı değerlendirir

Dünya gayrimenkul danışmanlık sektörünün en önemli isimlerinden Keller Willams CEO'su Chris Heller, Türkiye gayrimenkul piyasasının fırsatlarla dolu olduğunu açıkladı. Heller'e göre döviz dalgalanması yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisini artıracak.

Chris Heller: Yabancılar dövizden doğan fırsatı değerlendirir

Keller Williams CEO'su Chris Heller, İstanbul'da düzenlenen bir organizasyonda gayrimenkul danışmanlarına hitap etti. Yaptığı satışlarla dünya gayrimenkul danışmanlık sektörünün dünyadaki en büyük isimlerinden biri haline gelen Heller, sunumuyla, başarısının sırrını meslektaşlarıyla paylaştı. Yaptığı açıklamada Türkiye gayrimenkul piyasasının fırsatlarla dolu olduğunu belirten Heller, piyasa dalgalanmalarının Türkiye'ye özel bir durum olmadığını söyledi. Heller, dünyanın her yeinde gayrimenkul piyasasında iniş ve çıkışlar yaşanabileceğini belirterek:

"Bu da gayrimenkul danışmanları için İstanbul’u kazançlı bir şehir haline getiriyor. Döviz kurundaki artışa baktığımızda ise kurda yaşanan değişiklikler özellikle yabancı yatırımcılar için fırsat olarak görülüyor. Her dönemde pazarda tehditleri ve fırsatları gözlemlemek mümkün" dedi. 

Chris Heller: Yabancılar dövizden doğan fırsatı değerlendirir

3 binden fazla ev sattı
Kariyeri süresince 3 binin üzerinde ev satışı yapan Heller, kriz dönemlerini dahi fırsata dönüştüren yöntemleriyle sektörün yaşayan efsanesi haline geldi. Keller Williams tarafından Türkiye'ye davet edilen Heller, yaptığı konuşmada, dünya çapında 700'den fazla bölge müdürlüğü ve 125 bin danışmanıyla faaliyet gösteren Keller Williams'ın dünyanın en hızlı büyüyen şirketi haline geldiğini söyledi. 

Keller Williams'ın dev atılımı
Firmanın satış hacmi, işlem sayısı, alınan portföy adedi, sözleşme sayısı ve hizmet bedeli dahil olmak üzere 16 kategoride birinci olduğunu belirten Heller:

"Keller Williams danışmanları 2015 yılının ilk altı ayında 400 bin aileye gayrimenkul ihtiyaçlarında destek olarak gerçekleştirilen işlem sayısıyla bir önceki seneye oranla henüz 6 ay olmasına rağmen 2015 yılında yüzde 21 oranında artış yaşandı. Sadece haziran ayında kazanılan hizmet bedeli 672 milyon dolar oldu.  " dedi