Çilek mobilya İran'da büyüyor

Dünyada 5 milyona yakın çocuğun odasını süsleyen Çilek, yurtdışı yatırımlarına İran’nın Qum şehrinde açtığı mağazası ile devam ediyor

Çilek mobilya İran'da büyüyor

Dünyada 5 milyona yakın çocuğun odasını süsleyen Çilek, yurtdışı yatırımlarına İran’nın Qum şehrinde açtığı mağazası ile devam ediyor. Burada 9. mağazayı açan Çilek, 2014’te 3 mağaza daha açarak toplam 12 satış noktası ile tüm İranlı çocuklara ulaşmayı hedefliyor.

İran’da Toplam 9 Satış Noktası
Özgün tasarımları ile 2003 yılından bu yana İran’ın; Tahran, Tebriz, Meşhed ve İsfahan gibi farklı şehirlerinde açtığı mağazalar ile hizmet veren Çilek, son olarak Qum şehrinde açtığı konsept mağazasıyla İran’daki dokuzuncu şatış noktasına ulaşmış oldu.

Çilek İran Mağazası

İran Pazarında 11. Yıl
İran pazarında 11 yıldır hizmet veren Çilek, tüm dünyada olduğu gibi İran’da da hem çocukların hem de ailelerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. İran’da; rüya gibi bir oda isteyen kız çocuklarının tercihi Romantic olurken, erkek çocukların öncelikle talep ettiği tasarımlar arasında Black Pirate yer alıyor. İranlı çocukların en çok tercih ettiği bu iki serinin yanı sıra, Çilek’in diğer tüm ürünlerin gibi sağlık ve güvenlik açısından Avrupa standartları testlerinden geçen ve GS sertifikasına sahip bebek ürünleri de aillerin ilk tercihleri arasında bulunuyor.

Yıl Sonuna Kadar Toplam 12 Mağaza
Ortadoğu’daki büyümesine hızlı bir şekilde devam eden Çilek, Ekim ayı içinde Türk markalarının bulunduğu ve Türk girişimciler tarafından yönetilen Tebriz Laleh Park’da bir mağaza daha açacak. Önümüzdeki dönemde İran’ın Karaj şehrinde de yeni bir satış noktası açmayı planlayan Çilek, böylece İran’daki satış noktalarını 12’ye çıkaracak.

Ortadoğu Öncelikli Hedef Pazarlarımız Arasında
İran’daki en büyük genç odası markası olduklarını belirten Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, Ortadoğu’nun mobilya sektörü açısından çok önemli bir pazar olduğunu ve İran başta olmak üzere tüm Ortadoğu ülkelerinin öncelikli hedef pazarları arasında yer aldığını söyledi. İran’daki mevcut satış noktalarında yenilemeler yaparak mağazalarını genişlettiklerini de vurgulayan Talha Çilek, 2015 yılında yeni satış noktalarının yanı sıra fuar organizayonlarıyla da bölgedeki çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceklerini ifade etti.