Çilek Mobilya'nın Sanaa mağazası açıldı

Çilek Mobilya Yemen'in başkenti olan Sanaa'da yeni mağazasını açtı

Çilek Mobilya'nın Sanaa mağazası açıldı

16 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Dünyanın dört bir tarafında açtığı konsept mağazalarla bugün 5 kıtada 66 ülkede hizmet veren Çilek, Yemen’in başkenti Sanaa’da yeni bir mağaza daha açtı.

Ortadoğu’nun önemli pazarlarında büyümesini sürdüren Çilek, Yemen’deki yeni mağazası ile artık tüm Arap ülkelerine hizmet verir konuma geldi. Yemen Büyük Elçisi Fazlı Çorman’ın katılımı ile başkent Sanaa şehrindeki mobilyacılar çarşısında açılan 250 m2’lik mağaza ile Çilek; özgün tasarımlarını Yemenli çocuklarla buluşturuyor.

İkinci mağaza Aden’e
Ortadoğu’nun yükselen potansiyeli ve büyüyen pazarı ile Türk mobilya sektörü için çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, özellikle Türk dizilerinden dolayı Türk ürünlerine olan ilginin arttığını belirtti. Ortadoğu pazarında eskiden Çin ve Malezya ürünlerinin çoğunlukta olduğunu ifade eden Talha Çilek, son yıllarda Türk ürünlerinin daha popüler olduğunu ve bu ürünlerin yerlerini aldığını belirtti. Talha Çilek, “bölgedeki güçlü satın alma kapasitesinden faydalanmak için Çilek olarak önümüzdeki yıl Yemen’in Aden şehrinde bir mağaza daha açmayı planlıyoruz” dedi.

www.cilek.com
www.facebook.com/cilekodasi
www.twitter.com/cilekodasi