Çimentocular Antalya'da buluştu

Türkiye Çimento Müstaksilleri Birliği tarafından düzenlenen Çimento Günü Etkinlikleri'nin beşincisi, sektörün önemli isimlerini bir araya topladı

Çimentocular Antalya'da buluştu

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği TÇMB tarafından düzenlenen 5. Çimento Günü Etkinliği sektörün eski ve yeni yöneticilerini aynı çatı altında topladı. 7-10 Nisan tarihlerinde Antalya'da gerçekleşen etkinlikte inşaat ve çimento sektörleri hakkında görüşmeler yürütüldü. 

Çimentocular 2016'dan umutlu
Etkinlikte yaptığı konuşmada Türkiye ekonomisi ve çimento sektörünün son durumunu değerlendiren TÇMB Başkanı Şefik Tüzün, 2016 yılının sektör açısından istikrarlı bir yıl olmasını beklediklerini söyledi. Etkinliğe TÇMB Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Şirketlerin Yönetim kurulu Başkanları, Fabrika Müdürleri ve CEO'larının yanı sıra 250'ye yakın misafir katıldı. 

Prof. Altun'dan "çimento sektörü" sunumu
Gecede Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulrezak Altun'un moderatörlüğünde "Dünden Bugüne Çimente Sektörü" konulu özel bir oturum gerçekleşti. Oturumda, çimento sektörünün tarihsel süreci, sürdürülebilir üretim ve beton yollar gibi konular masaya yatırıldı. Panel sonrasında gazeteci M. Serdar Kuzuloğlu ”Yeni Dünya, Yeni Tüketici, Yeni Şirket” konularındaki deneyimlerini sektörle paylaştı.

Çimentocular Antalya'da buluştu

 

TÇMB Hakkında
Türk çimento sektörünün üst çatı kuruluşu olan Türkiye Çimento Müstahsileri Birliği, 1957 yılından günümüze faaliyetlerini sürdürüyor. Kuruluş 50'si entegre, 18'i öğütme tesisi olmak üzere toplam 68 kuruluşu temsil ediyor.