Çimsa'dan 2015'te 1 milyar 171 milyon TL ciro

ÇİMSA'nın 2015 cirosu 1 milyar 171 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirketin 12 aylık net kârı ise 245 milyon TL oldu.

Çimsa'dan 2015'te 1 milyar 171 milyon TL ciro

Çimento ve yapı malzemeleri sektöründe faaliyetlerini sürdüren Çimsa'nın 2015 yılsonu finansal sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Bu dönemde 1 milyar 171 milyon TL net satış gerçekleştiren Çimsa'nın 12 aylık net kârı ise 245 milyon TL oldu.  Firma, 2015 yılı net kârından brüt 201 milyon TL temettü dağıtacak. 

Çimsa yükselişini sürdürüyor
Firmanın finansal rakamlarını kamuoyu ile paylaşan Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, yurt içindeki güçlü konumunu yurt dışında da sürdüren Çimsa'nın global üretici olarak faaliyet gösterdiğini belirterek: "Çimsa geliştirdiği yüksek katma değerli ürünleri hem ihracat yoluyla hem de yurt dışındaki yapılanması aracılığıyla müşterilerine istedikleri ürünleri istedikleri zamanda sunuyor" ifadelerini kullandı.

Özhatay, firmanın bir yandan uluslararası kimliğini geliştirdiğini, diğer yandan da sağladığı ihracat geliriyle ülke ekonomisen önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, dünyanın önde gelen firmaları arasına girme hedefi doğrultusunda çalışmaya devam ettiğini vurguladı.

Çimsa'dan 2015'te 1 milyar 171 milyon TL ciro

Çimsa'nın cirosu bir kez daha 1 milyar TL'nin üzerinde
Firmanın sürdürülebilir büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ettiğini ve 2015 yılında da cironun bir kez daha 1 milyar TL çıtasının üzerine taşındığını söyleyen Özhatay:

"Afyon Çimento Fabrikamızı, modern teknolojilerle donatılmış yeni üretim tesisine taşıyacağız. Diğer yandan Çimsa Eskişehir Fabrikası’nda da hem gri hem beyaz klinker üretecek şekilde modifikasyonun yapılması için yatırımımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu iki yatırımın Çimsa’yı, Türkiye’de ve dünyada daha üst sıralara taşıyacağına yürekten inanıyoruz" dedi.