Çimsa'dan 9 ayda 865 milyonluk satış

Çimento ve yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren Çimsa, 2015 yılının ilk 9 ayında 865 milyon TL'lik satış açıkladı. Firmanın 3. çeyrek kârı 70 milyon TL oldu

Çimsa'dan 9 ayda 865 milyonluk satış

40 yılı aşkın süredir, çimento ve yapı malzemeleri alanında faaliyetlerini sürdüren Çimsa, 2015 yılının ilk 9 ayında 865 milyon TL'lik satış gelirine ulaştığını açıkladı. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5'lik bir artışa denk düşerken, net kâr oranında da yüzde 25'lik bir artışla 199 milyon TL'ye ulaşıldı. Firmanın 3. çeyrek dönem kârı ise 70 milyon TL olarak gerçekleşti.

Çimsa yeni yatırımlarıyla büyümesini sürdürüyor
Çimsa'nın 9 aylık hedeflerini dorultusunda başarılı bir performans sergilediğini söyleyen Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, operasyonel mükemmelliği sağlama ve kârlı büyüme hedefli stratejik plan doğrultusunda yatırımve faaliyetlerini devam ettirdiklerini vurguladı. Çimsa'nın Afyon'daki yeni fabrika inşaatının çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü de hatırlatan Nevra Özhatay:

 

Çimsa'dan 9 ayda 865 milyonluk satış

 

"Planlamalarımıza göre yeni üretim tesisimizi 2016 yılının Mayıs ayında devreye sokacağız. Yeni fabrikamızla Afyon’un yıllık üretim kapasitesini ilk etapta 3 katına çıkarmayı ve yılda 1,5 milyon ton klinker kapasitesine ulaşmasını hedefliyoruz.." ifadelerini kullandı.

Çimsa'dan Eskişehir'e yeni yatırım
Özhatay, Afyon fabrika yatırımını Eskişehir Fabrikası'na yapılacak beyaz çimento yatırımının izleyeceğini de vurgulayarak, Eskişehir fabrikasında 55 milyon dolar tutarında bir yatırımın hayata geçirileceğini ve bu yatırımlar birlikte 415 bin ton beyaz klinker üretebilecek kapasiteye ulaşacaklarını da belirtti. 

Firma Bilgisi: Çimsa