Çimsa'dan Eskişehir'e dev yatırım hazırlığı

Çimento ve yapı malzemeleri sektörünün önde gelen isimlerinden Çimsa, 55 milyon dolarlık yeni yatırım kararını açıkladı. Firma Eskişehir Fabrikası'nda beyaz çimento yatırımı yapacak

Çimsa'dan Eskişehir'e dev yatırım hazırlığı

Afyon'da yaptığı 1.5 trilyon ton klinker kapasiteli yeni çimento fabrikası yatırımının ardından 2015 yılı için ikinci büyük yatırımını açıklayan Çimsa, Eskişehir Fabrikası'na beyaz çimento

Çimsa'dan Eskişehir'e dev yatırım hazırlığı

Çimsa'dan Eskişehir'e dev yatırım
Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Çimsa'nın büyümeyi sürdürülebilir kılmak için değişen global koşullara ve müşterilerin farklılaşan ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerde hızlı çözümler üretme çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Özhatay, gri çimento ve hazır beton ürün yelpazesine ek olarak beyaz çimento ve özel ürünler konusunda da Çimsa'nın Eskişehir fabrikasına yatırım kararı aldıklarını vurgulayarak:

"60’ın üzerinde ülkeye yaptığımız ihracat ile uluslararası ticarette en yüksek pazar payına sahibiz. Bu konumumuzu yurtiçi ve yurtdışı yatırımlar ile güçlendireceğiz. " dedi. 

Çimsa'dan Eskişehir'e dev yatırım hazırlığı

Dev üretim kapasitesi
Eskişehir Fabrikası'nda 2017 yılının birinci çeyreğinde tamamlanması planlanan yatırım ile mevcut gri klinter üreten Eskişehir 1. Üretim Hattı'nı, hem gri hem de beyaz klinker üretecek şekiled modifikasyonunu içeren yatırım, yıllık 415 bin ton beyaz klinker üretim kapasitesini hedefliyor. Çimsa Mersin Fabrikası’nın beyaz klinker üretim kapasitesine Çimsa Eskişehir Fabrikası üretimi eklenince Çimsa’nın  yıllık beyaz klinker üretim kapasitesi 1 milyon 565 bin tona çıkacak. 

 

Firma Bilgisi: Çimsa