Cityscape Global 2012’de GYODER rüzgarı esti

GYODER, Cityscape Global 2012’de düzenlediği panellerde, Türkiye gayrimenkul sektörünü, uluslararası yatırımcılara tüm yönleriyle tanıtıyor

Cityscape Global 2012’de GYODER rüzgarı esti

4 Ekim 2012 / emlakwebtv
Uluslararası gayrimenkul pazarının en önemli fuarları arasında yer alan Cityscape Global 2012, rekor sayıda ülke temsilcilerinin de katılımıyla 2-4 Ekim 2012 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Dubai World Trade Center’da gerçekleştiriliyor. Siyasi ve ekonomik anlamda yakaladığı istikrar ile uluslararası yatırımcılar için büyük yatırım fırsatları sunan Türkiye, Türk ekonomisinin lokomotifleri arasında yer alan gayrimenkul sektörü ile de büyük ilgi topluyor. Afet Yasası, mütekabiliyet, kentsel dönüşüm gibi çok önemli ve olumlu gelişmelerin yaşandığı Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası pazarlarda tanıtım misyonunu da üstlenen “Türkiye’nin gayrimenkul platformu” GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği), Cityscape Global 2012’de de aktif rol üstleniyor. GYODER’in etkinlikleri ve katılımcı Türk firmalarının çalışmaları ile Türkiye, uluslararası arenadaki bu en önemli tanıtım fırsatını çok iyi bir şekilde değerlendirerek, Cityscape Global 2012’nin cazibe merkezine oturuyor.
“Onur Ülkesi” Türkiye fuara damgasını vuruyor
Türkiye’nin bu yıl ‘Onur Ülkesi’ seçildiği Cityscape Global 2012’de; GYODER tarafından düzenlenen iki ayrı panel ile Türkiye gayrimenkul sektörü, uluslararası arenada tanıtılıyor. GYODER, Cityscape Global 2012’de gerçekleştirdiği çalışmalarla, gayrimenkul sektörünü, Türk geliştiricilerini, uluslararası yatırımcılar ve yabancı basın mensupları ile bir araya getiriyor. Ayrıca Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtmak amacıyla hazırlanan “Türkiye Özel Eki” de, fuar sırasında Cityscape Magazine ile birlikte tüm ziyaretçilere dağıtılıyor. Gerçekleştirilen yoğun çalışmalarla Türkiye gayrimenkul sektörü, Cityscape Global 2012’ye damgasını vuruyor.
GYODER panelleri ile Türkiye gayrimenkul sektörü tanıtıldı
Cityscape Global 2012’nin ikinci gününde (3 Ekim) düzenlenen GYODER panelleri, T.C. Başbakanlık Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Baş Danışmanı Hasan Pehlivan’ın açılış konuşması ile başladı. İlk GYODER paneli, “Türkiye’nin 10 Yıllık Geleceğindeki Cazip Yatırım Fırsatları Nelerdir?” başlığı altında gerçekleştirildi. Oturum Başkanlığını GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe’nin üstlendiği panelde; Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Başkan Yardımcısı Avi Alkaş, Amplio Real Estate Investments CEO & Başkanı Alaeddin Babaoğlu, Tabanlıoğlu Mimarlık’tan Mimar Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Akbank Genel Müdür Yardımcısı A. Galip Tözge konuşmacı olarak yer aldılar. Panelde; “Türkiye’de Ziyaret, Alışveriş ve Konaklama Alternatifleri”, “Bölge, Kentsel Dönüşüm ve Sanayi Koordinatları ile Türkiye’de İç Talebin Rotası” ve “Turizm ve Gayrimenkulün Gelişimi İçin Lojistik ve Altyapı Çözümleri” başlıkları altında bilgi aktarımları gerçekleştirildi.
İkinci panelin başlığı ise “Türkiye’deki Atıl Alan ve Uygun Alan Projelerine Başarılı Şekilde Yön Vermek” oldu. Oturum Başkanlığını ÇEDBİK Başkanı Haluk Sur’un yaptığı bu panelin konuşmacıları ise ENSPD Investment Project Delelopment Yönetici Ortağı Mehmet Ali Ergin, Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı ve Urban Green Global Kurucusu Sidney Rasekh oldu. Bu oturumda ise; “400 Milyar Dolarlık Bir Endüstri; Kentsel Dönüşüm”, “1.000.000 Yaşam İle Yeni İstanbul Projesi; Ne Kadar Gerçekçi”, “Türkiye’de Yatırımı Kolaylaştıran Yeni Yasa” ve “Yabancı Geliştiriciler ve Yatırımcılar İçin Yasal Düzenlemeler” konu başlıkları ele alındı.
Cityscape Awards’ı da GYODER etkileyecek
Fuarda ayrıca GYODER, hem girişimcilerin hem de mimarların ödüllendirildiği Cityscape Awards’ta da etkili olacak. 
Gökkaya, “Bu önemli fırsatı en iyi şekilde değerlendiriyoruz”
Cityscape Global 2012’nin Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası alanda tanıtımı için en önemli fırsatlardan biri olduğunun altını çizen GYODER Başkanı Işık Gökkaya, “Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektörü, kentsel dönüşüm, yabancıların gayrimenkul satın alımına ilişkin yeni yasal düzenleme, Afet Yasası gibi çok önemli gelişmelerin yaşandığı tarihi bir sürecin başlangıcında. Yakalanan siyasi ve ekonomik istikrar ile özellikle küresel kriz sonrası güvenli ve cazip bir ortam olarak öne çıkan Türkiye, gayrimenkul alanında da çok cazip ve zengin fırsatlar sunuyor. Mevcut fırsatların yanı sıra; sırf Afet Yasası kapsamında değiştirilecek yaklaşık 5.3 milyon konut, 400 milyar dolarlık bir finansal hareketlilik gerektirecek. Mütekabiliyet engelenin aşılmasıyla birlikte Türkiye gayrimenkul sektörüne uzun vadede yıllık 10 milyar dolar civarında bir yabancı sermaye girişi bekleniyor. Mevcut ve bu gibi gelişmeler Türkiye gayrimenkul sektörünü, uluslararası pazarda gerçekten de çok önemli bir noktaya taşımaktadır. Türkiye’ye özel ilgi duyan ve yeni yasal düzenleme ile mütekabiliyet engelini aşan Ortadoğu ve Körfez ülkeleri ile Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere yabancı yatırımcıların ve uluslararası fonların katıldığı Cityscape Global 2012, hem zamanlama hem de kapsadığı coğrafya açısından bizim için çok önemliydi. Uluslararası arenadaki bu çok önemli fırsatı daha iyi değerlendirmek adına, GYODER olarak bu önemli fuarda düzenlediğimiz panellerle Türkiye’nin etkinliğini daha da arttırdık. Çalışmalarımız neticesinde, yabancı yatırımcılara, uluslararası fonlara, Türkiye gayrimenkul sektörünü tam anlamıyla ve en iyi şekilde tanıtma fırsatı yarattık. Türkiye gayrimenkul sektörü, Citsycape Global 2012’de cazibe merkezi oldu” açıklamasında bulundu.
Türk firmaları ilginin odağında
Türkiye gayrimenkul sektörü için çok önemli bir tanıtım fırsatı sunan Cityscape Global 2012’de, GYODER’in yanı sıra katılımcı Türk firmaları Ağaoğlu, Deska Global, Ensar Mimarlık, Tabanlıoğlu Mimarlık, Tahincioğlu, The Turkish Property Centre, Viatrans, Space Gayrimenkul, ML Yapı, ENS Project Development projeleri ile öne çıktılar.
Cityscape Global 2012 rekor katılımla büyük etki yaratıyor
2011 yılında 78 katılımcı ülkeden, 151 firma ile 20 bin sektör profesyoneli ve yatırımcıyı bir araya getirerek büyük başarı yakalayan Cityscape Global, bu yıl da katılımın yüzde 25 artmasıyla uluslararası pazarda yine çok önemli bir etki yaratıyor.
18 ülkeden 85’in üzerinde katılımcı
Fuarda Türkiye’nin yanı sıra; Kanada, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Hindistan, Irak, Kuveyt, Libya, Polonya, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, İsviçre, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Büyük Britanya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere toplam 18 katılımcı ülkeden 85’in üzerinde proje geliştirici stantlarıyla yer alıyor. Cityscape Global 2012’de ilgi odağı sıralamasında Türkiye’yi, rekor sayıdaki ülke pavilyonları arasında Rusya, Katar, Mısır, ABD, Hindistan ve Irak takip ediyor.
Dünya pazarı bu fuarda buluştu
Uluslararası büyük firmaların katılımının yanı sıra ev sahibi Dubai’nin; Emaar Properties, Falconcity of Wonders, Dubai Properties Group, Nakheel, Meraas Development, DAMAC, Deyaar and Dubai World Central gibi kilit geliştiricileri de fuarda yerlerini aldılar. Aralarında Bloom Properties and the Tourism Development and Investment Company (TDIC)’nin de bulunduğu Abu Dhabi merkezli geliştiriciler de fuarda yer alıyor
Rus pavilyonunda ise The Northern Caucasus Resorts Company, 2020’de tamamlamayı planladığı Caucasus dağındaki 7 yıldızlı kayak otelini ve multi-milyar dolarlık plaj tesisini tanıtıyor.
Lloyds TSB International Global Housing Market’e göre; emlak fiyatları son 5 yılda 2’ye katlanarak, ‘en iyi performanslı konut pazarı’ listesinin başında yer alan Hindistan pavilyonunda ise; Dewa Projects, Tata Housing ve Moshin Realty India, projeleri ile Güneydoğu Asya pazarının tanıtımını yapıyorlar.
Katar pavilyona ise Pearl Qatar’ı yapan geliştirici Barwa Real Estate and the United Development Company (UDC) öncülük ediyor. Mısır pavilionda da La Mirada, Irak pavilionda ise Iraq Ministry of Construction and Housing yer alıyorlar.


Etiketler:

Benzer Haberler

Türkiye İçin Kazanç Vakti Almanya'da tanıtılacak

Türkiye İçin Kazanç Vakti Almanya'da tanıtılacak

Öncü kuruluşlardan Dünya Konut Günü'nde dönüşüm mesajı

Öncü kuruluşlardan Dünya Konut Günü'nde dönüşüm mesajı

Sakarya Karasu'da gayrimenkul fiyatlarındaki artış sürüyor

Sakarya Karasu'da gayrimenkul fiyatlarındaki artış sürüyor

Yabancıya satışta güvenlik bölgesi sorgusu kalktı

Yabancıya satışta güvenlik bölgesi sorgusu kalktı

Evim Türkiye'de hedef tuttu mu?

Evim Türkiye'de hedef tuttu mu?

Trilyonlarca liralık menkul değer Gayrimenkul Borsası'nda buluşacak

Trilyonlarca liralık menkul değer Gayrimenkul Borsası'nda buluşacak

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları: Bankaların tekliflerindeki düşüş sürüyor

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları: Bankaların tekliflerindeki düşüş sürüyor

Riskli mahallede toplu yıkım için geri sayım

Riskli mahallede toplu yıkım için geri sayım

İnşaat cirolarında son durum: Düşüş sürüyor

İnşaat cirolarında son durum: Düşüş sürüyor

İnşaat sektörünün istihdama katkısındaki düşüş sürüyor

İnşaat sektörünün istihdama katkısındaki düşüş sürüyor

THY'den İstanbul Havalimanı'na ortaklık açıklaması

THY'den İstanbul Havalimanı'na ortaklık açıklaması

İstanbul Banliyö Hattı Son Durum:  Geri sayım başladı...

İstanbul Banliyö Hattı Son Durum: Geri sayım başladı...

Tartışılan otel yetkilisinden açıklama: Bölge imara açık

Tartışılan otel yetkilisinden açıklama: Bölge imara açık

İstanbul ofis pazarında son durum:  Arz-talep dengesizliği

İstanbul ofis pazarında son durum: Arz-talep dengesizliği

Doğuş'un Manhattan'daki Oteli'ne Bilgili'den 103 milyon dolar

Doğuş'un Manhattan'daki Oteli'ne Bilgili'den 103 milyon dolar

Ankara'nın ilk millet bahçesi açıldı

Ankara'nın ilk millet bahçesi açıldı

Rize-Artvin Havalimanı'nda 2020 hedefinden sapma yok

Rize-Artvin Havalimanı'nda 2020 hedefinden sapma yok

Hazine'den yeni kira sertifikası ihracı

Hazine'den yeni kira sertifikası ihracı

Çelik ihracatında negatif beklenti yükseliyor

Çelik ihracatında negatif beklenti yükseliyor

Çimentoya zam tartışması daha güçlü geldi

Çimentoya zam tartışması daha güçlü geldi

Aydın-Denizli otoyolu için teklifler Mart'ta alınacak

Aydın-Denizli otoyolu için teklifler Mart'ta alınacak

Batı Antalya Havalimanı'nda hedef 2022

Batı Antalya Havalimanı'nda hedef 2022

Hemşin kentsel dönüşümü için ilk adım atıldı

Hemşin kentsel dönüşümü için ilk adım atıldı

EN ÇOK OKUNANLAR