Cityscape Turkey, sektör için çok şey ifade ediyor

Cityscape Grup Direktörü Wouter Molman, Cityscape Turkey'in, 2016'da tarihi bir çıkış hedefleyen Türkiye gayrimenkul sektörü için kaldıraç görevi yapacağını söyledi.

Cityscape Turkey, sektör için çok şey ifade ediyor

Türkiye, bölgenin en önemli gayrimenkul buluşması olan Cityscape Turkey için hazırlıklarını tamamladı. 24-26 Mart tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan organizasyona, başta Ortadoğu'dan olmak üzere, uluslararası platformdan çok sayıda sektör bileşeninin katılması bekleniyor. 

Sektör için bir kaldıraç: Cityscape Turkey
Fuarın Türkiye için büyük bir önem taşıdığını ve gayrimenkul alanındaki atılımıyla dünya devleri arasına giren Türkiye için Cityscape Turkey'in kaldıraç görev yapacağını söyleyen Cityscape Grup Direktörü Wouter Molman, fuara özellikle Körfez Bölgesinden büyük bir ilgi beklediklerini söyledi. Molman:

"“Özellikle Körfez ülkelerindeki yatırımcılar Cityscape Turkey’e büyük ilgi gösteriyor. Türkiye gayrimenkul sektörünün 2016’da sıçrama yapacağına ve Cityscape Turkey’in bu hedefe ulaşmada kaldıraç olacağına inanıyoruz”  dedi.

Türkiye, bölgesel istikrarsızlığa rağmen cezbedici
Körfez Bölgesi'nde yaşanan istikrarsızlığa rağmen Türkiye'nin başta Arap yatırımcı olmak üzere uluslararası platformda ilgi çekmeyi sürdürdüğünü de söyleyen Molman, Türkiye'nin 2002'den günümüze sürdürdüğü atılımla yüzde 5'lik bir büyüme ivmesi yakaladığını söyledi. Molman:

"Bu süre içerisinde Türkiye'nin milli geliri 10 bin doların üzerine tırmandı. İnşaat sektörü ekonominin tartışılmaz lokomotifi haline geldi. Gayrimenkul sektörü de 2010 yılından bu yana 2014’ün son iki çeyreği hariç düzenli olarak büyüdü. Son 10 yıl verileri gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin yüzde 4,5’ini teşkil ettiğini gösteriyor."

Körfez'in Türkiye'ye ilgisi daha da büyüyecek
Açıklamasında Köröfez ülkelerindeki fon ve proje geliştiricilerinin Türkiye'de faaliyetlerinin hızlanmasının beklentiğini, özellikle Karadeniz şeridinin Körfez ülkeleri tarafından yeni yeni keşfedilmeye başlandığını da sözlerine ekledi