Cityscape'den Qent İstinye'ye "En İyi Konut" ödülü

Toya Yapı ve Dilek Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Qent İstinyce Dubai Cityscape Global'den "En İyi Konut" projesi ödülüyle döndü. Projede Tabanlıoğlu mimarlık imzası bulunuyor.

Cityscape'den Qent İstinye'ye

Qent İstinye projesi, Cityscape Global 2015 kapsamında verilen En İyi Konut Projesi ödülünün sahibi oldu. Eski İstanbul konaklarının yorumunda hareketle oluşturulan Qent İstinye'de Tabanlıoğlu Mimarlık imzası bulunuyor.

Qent İstinye, En İyi ödülünü aldı
Toya Yapı ve Dilek Gayrimenkul'ün geliştirdiği Qent İstinye projesi, Dubai Cityscape Global 2015 Mimarlık Ödülleri'nde "En İyi Konut" projesi olarak seçildi. Boğaziçi silüetinin korunması konseptiyle hayata geçirilen ve İstanbul Boğazı ile bütünleşmiş yaşam kültüründen hareketle oluşturulan proje eski İstanbul konaklarından hareketle dizayn edildi. 3 katlı bolaklar şeklinde çevreye uyumlu bir tarz hedeflenen Qen İstinye konutlarında yüksek tavan, güneş ışığı ve manzaradan optimum yararlanma hedefi gözetildi. Projede 1+1'den 5+1'e kadar değişen 21 daire yer alıyor. 

Cityscape'den Qent İstinye'ye "En İyi Konut" ödülü

Qent İstinye'de son 8 konut
Bahçe dubleksi, düz daire ve çatı tubleksi şeklindeki daire seçeneklere sahip Qent İstinye'de kalan son 8 dairenin satışına ise devam ediliyor. İstanbul Boğazı'na ve İstinye yokuşuna bakan manzarasıyla dikkat çeken proje 3 bin 70 metrekarelik bir alan üzerinde yükseliyor. Projede yüzme havuzu ve fitness salonu yanı sıra, misafir otopartı, sauna ve kapalı otopark hizmeti de sunuluyor. 

Firma Bilgisi: Toya Yapı-dilek Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Qent Istinye