CNR Emlak Ankara kapılarını açtı

İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen CNR emlak Ankara kapılarını açtı. ATO Congresium'da düzenlenen etkinlik 10 Eylül tarihine kadar devam edecek.

CNR Emlak Ankara kapılarını açtı

Türkiye'nin en önemli gayrimenkul sektörü etkinliklerinden biri olarak kabul edilen CNR Emlak Ankara, bugün kapılarını açtı. İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen dev etkinlik, ATO Congresium'da 10 Eylül tarihine kadar açık kalacak. 

Gayrimenkul sektörünün gözü Ankara'da

Bu yıl ilk kez Ankara'da düzenlenen Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın himayesinde gerçekleştiriliyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı-TOKİ tarafından da desteklenen fuara, yerli ve yabancı çok sayıda firma ve ziyaretçinin katılımı bekleniyor. Fuarın bugün gerçekleştirilen açılışına Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, MÜSİAD Başkanı İlhan Erdal, Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan, CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel ve sektör temsilcileri de katılım gösterdi. 

İnşaat sektörünün doğduğu kent: Ankara

Fuarın açılışında bir konuşma yapan CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, fuarın Ankara'da düzenlenmesinin büyük bir önem arz ettiğini söyledi. Anakara'nın yabancı yatırımcıların kente olan ilgilerinin artışı, kentsel dönüşüm hamlesi ve paralel olarak yürütülen çalışmalar ile gayrimenkul sektörünün gelişiminde önemli bir roy oynadığını dile getiren Şenel: "Hızlı bir yapılaşma evresinden geçen Ankara’da yeni ve değerli yatırım bölgeleri de artış göstermektedir.  Diğer yandan, hepimiz biliyoruz ki Ankara’nın oturmuş, büyük müteahhit firmaları var ve bu firmalar şu an ülkenin en önemli projelerinin yüzde 60-70’ini inşa ediyor. Denilebilir ki Türk inşaat sektörünün doğduğu şehir de Ankara’dır. Ankara emlak ve gayrimenkul sektörünün tek eksiği prestijli bir fuardı. Biz de CNR olarak bu eksiği CNR Emlak Ankara ile kapatmak istedik..." dedi. 

Rus yatırımcılardan yoğun ilgi

Şenel, CNR Emlak Ankara'ya Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve Balkan Ülkeleri başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden önemli yatırımcıların katılım göstereceğini, özellikle Rus yatırımcılardan yoğun ilgi aldıklarını da vurgulayarak: "Özellikle Rus yatırımcılar fuara akın etti. Fuarda Rusya’dan büyük bir heyet ağırlıyoruz. Rusya’dan fuarımıza gelen acenteler fuarda sergilenen projeleri kendi ülkelerine lanse edecekler." dedi. CNR Emlak Ankara'da kentsel dönüşüm projelerinin de konuşulacağı bilgisini veren Şenel: ". Bursa’nın Osmangazi ve Yıldırım belediyeleri Kentsel Dönüşüm Projelerini müteahhit firmalara sunarak ilçelerindeki kentsel dönüşüm projelerine hız kazandıracaklar" yorumunda bulundu. 

Ankara'nın dev projeleri bu fuarda buluşuyor

Emlak sektörünün tüm yönleriyle ele alınacağı seminerlere de tanıklık edecek CNR Emlak Ankara kapsamında 9 Eylül7de Yeni Projelerden EV Alma Algoritmaları konulu bir seminer gerçekleştirilecek. Fuara katılım gösteren projeler ise şöyle:

Göksu Yenikapı,
Vizyon Ankara,
Tower,
Yeni Peçenek,
Nevaşehir,
1800 konut,
Nexus Tower,
Vadi Kent Ankara,
Kale Ofis ve Kale Beytepe,
Apistgaete,
Hüma Kule,
Etlik Şelale Park Sitesi,
Yemenoğlu Sancak Kule