CNR Emlak Fuarı'na büyük ilgi

Türkiye'nin en önemli gayrimenkul buluşmalarından biri olan CNR Emlak 2015'e büyük ilgi gösterildi. 4-8 Kasım tarihleri arasında CNR Expo'da gerçekleştirilen etkinliğe 51 binin üzerinde ziyaretçi katıldı

CNR Emlak Fuarı'na büyük ilgi

Türkiye geçtiğimiz hafta, ülkenin en önemli gayrimenkul buluşması olarak görülen CNR Emlak 2015'e tanık oldu. 1 Kasım seçimlerinin verdiği coşkuyla fuara katılım gösteren sektör bileşenleri, beklenenin üzerinde ilgi gördü. 4-8 Kasım tarihleri arasında CNR Expo'da gerçekleştirilen fuara 51 binin üzerinde ziyaretçi katılım gösterdi.

1 Kasım seçimlerinin coşkusu CNR Expo'ya yansıdı
Yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği fura Orta Doğu, Körfez ve AB ülkelerinden gelen ziyaretçi sayısında da geçen seneye kıyasla yüzde 50 oranında artış kaydedildi.Fuara katılım gösteren yabancı ziyaretçi sayısı 9 bin 792 oldu. Fuarda sergilenen konut projelerinin büyük bir kısmının ise alıcı bulduğu açıklandı.

 

CNR Emlak Fuarı'na büyük ilgi

 

Sektörü buluşturan paneller
Sektöre önemli katkılar sunan panellere de tanık olan CNR Emlak 2015'te sektörün ihracatçı sektörler arasına kabul edilmesinden mütekabiliyet yasasının sorunlarına dek farklı promlemler tartışıldı. Çeşitli panellerde söz alan Prof. Dr. Gürsel Öngören, kentsel dönüşümün geleceğe estetik ve yeşil şehirler yaratılması hususundaki önemine dikkat çekerek kentsel dönüşüm için estetik bir kurul oluşturulması gerektiğini söyledi.

"Kentsel dönüşüm yapıları ortaya havuz konmuş hapishanelere benziyor"
Öngören: "Yapılar ortaya havuz konulmuş hapishaneleri andırıyor. Bunun önüne geçilmeli estetik ve yeşil şehirler kurulmalı. Gaziosmanpaşa buna iyi bir örnek olacak. Gaziosmanpaşa’ya 4 milyon metrekare büyüklüğünde bir kentsel dönüşüm projesi hazırlanıyor. Metrekaresi 25 bin dolara satılacak proje planlandığı gibi bitirilirse inanılmaz güzel bir proje olacak. Projenin 10 yılda tamamlanması planlanıyor. Bizim Gaziosmanpaşa örneğindeki kentsel dönüşüm projelerine ihtiyacımız var.