CNR Emlak Fuarı'na yabancı yatırımcı ilgisi

Türkiye'nin en önemli gayrimenkul etkinliklerinden biri olan CNR Emlak Fuarı, 4-8 Kasım tarihleri arasında CNR Expo'da gerçekleştirilecek. Fuara 5 binin üzerinde yabancı yatırımcı ve alıcının katılımı bekleniyor.

CNR Emlak Fuarı'na yabancı yatırımcı ilgisi

4-8 Kasım 2015 tarihlerinde CNR Expo'da düzenlenecek CNR Emlak Fuarı 2015'te son düzlüğe girildi. Fuara katılacak firmalar, konut ve iş yeri projelerinde sunacakları kampanyalar için hazırlıklarına başlarken, 5 binin üzerindeki yabancı girişimcinin Türkiye'ye yatırımın yollarını araması bekleniyor. 

CNR Emlak Fuarı'na doğru
Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarının yer alması beklenen CNR Emlak 2015-Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı, 4-8 2015 tarihleri arasında CNR Expo'da gerçekleştirilecek. Etkinliğin, Türkiye'den ve dünyadan çok sayıda üretici ve yatırımcıyı bir araya getirmesi bekleniyor. Fuarla ilgili bir açıklama yapan CNR Expo Genel Müdürü Alkan Usta, gayrimenkul alımı yapan yabancılara vatandaşlık verilmesi hususunun, kesimleşmemesine rağmen çok sayıda yabancı alıcının dikkatini çektiğnii belirterek: "Bu durumun sektöre ve fuara olan ilgiyi artıracağını düşünüyoruz..." dedi. 

Usta, konuyla ilgili olarak çok sayıda soru aldıklarını ve bu perspektif doğrultusunda da 5 binin üzerine çıkması planlanan yabancı yatırımcı ve alıcının katılımının Türkiye ekonomisine büyük fayda sağlayacağını da sözlerine ekledi. 

Yabancı ilgisi giderek büyüyor
CNR Emlak Fuarı'na daha şimdiden çok sayıda yabancı yatırımcı ve alıcı grubunun katılımı bekleniyor. Katılımcılar arasında S
uudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Azerbaycan İran, Irak, Rusya, Yunanistan ve Umman gibi pek çok Orta Doğu, Körfez, Balkan ülkeleri ve Rusya da bulunuyor.