Çocuklara fark yaratacak bir İngilizce yaz etkinliği

Koç Üniversitesi, “Koç University English Language Center for Kids” İngilizce programıyla çocuklara fark yaratacak bir yaz etkinliği sunuyor

Çocuklara fark yaratacak bir İngilizce yaz etkinliği

03 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Koç Üniversitesi yaz döneminde çocukların İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini geliştirilmesine yönelik İngilizce programı başlatıyor. “Koç University English Language Center for Kids” programıyla 5-12 yaş arasındaki çocuklar, farklı atölyeler, takım çalışmaları ve sosyal etkinliklere katılacak. Program kapsamındaki tüm atölyeler ve etkinlikler İngilizce düzenlenirken, öğrencilerin katılacağı faaliyetler yaş gruplarına göre belirlenecek.

Çok çeşitli atölyelerle İngilizceyi en eğlenceli hale getirerek öğrenmeleri sağlanacak
Her üç öğrenciye bir Amerikalı rehberin eşlik ettiği yaz kampında İngilizce dinleme ve konuşma pratikleri yapılırken, çocuklara sanat, takım çalışmaları, sportif aktiviteler, mutfak sanatları gibi birçok yaratıcı ve sıra dışı atölyelerle İngilizceyi en eğlenceli hale getirerek öğrenmeleri sağlanacak.

İlk dönemi 24 Haziran Pazartesi günü Koç Üniversitesi Rumeli feneri Kampüsü’nde başlayacak olan program, 29 Ağustos’a kadar üç ayrı dönem olarak düzenlenecek. Hafta içi her gün 09.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitim programı Koç Üniversitesi Rumeli feneri kampüsünün tüm imkânları kullanılarak gerçekleştirilecek.

Çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilinci geliştirmeleri hedeflenecek
Amerika’dan gelen rehberler eşliğinde, yoga, İngilizce konuşma ve sahne performansı dersleri, Poi dersleri, Mutfak Atölyesi, Fotoğrafçılık dersleri, kamp aktiviteleri, Ritim ve perküsyon, ParkurFree Running atölyeleri yapılacak. Koç Üniversitesi bünyesinde bulunan açık ve kapalı havuzlarda rehber öğretmenlerle keyifli spor aktiviteleri ve havuz oyunlarıyla eğlenceli dakikalar geçirecek olan çocukların, geri dönüşüm temalı sanat atölyesinde, çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilinci geliştirmeleri hedeflenecek.

Koç University English Language Center for Kids, anadili İngilizce olan rehberler eşliğinde gerçekleştirilecek programıyla öğrencilere, günlük hayatın içinde İngilizce konuşma ve dinleme becerisi kazandıracak ve geliştirecektir.

Günlük kamp saatleri:
Yer: Koç Üniversitesi Rumeli feneri Kampüsü, Sarıyer
Zaman: Hafta içi her gün 09.00 – 16.00
Dönemler
1.Dönem: 24 Haziran – 12 Temmuz
2.Dönem: 15 Temmuz - 02 Ağustos
3.Dönem: 12 Ağustos – 29 Ağustos