Çok sayıda ilde kamulaştırma kararı

Sakarya, Siirt, Trabzon, İzmir, Antalya, Adıyaman(Kahta) ve Ağrı gibi kentlerdeki projeler kapsamında yapılacak kamulaştırmalarla ilgili Bakanlar Kurulu Kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Çok sayıda ilde kamulaştırma kararı

Bakanlar Kurulu tarafından, çok sayıda kentte, hayata geçirilen projeler kapsamında alınan kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğü girdi.

Sakarya, Siirt, Trabzon, İzmir ve Antalya'da kamulaştırma
Yayınlanan kararların ilki Sakarya, Siirt, Trabzon ve İzmir'i ilgilendiriyor. Bu kentlerde kamulaştırmalar hayata geçirilecek enerji santrali kapsamında gerçekleşecek. Diğer taraftan Antalya'da da inşa edilecek Trafo Merkezi ve Enerji Nakil Hattı kapsamında kamulaştırmalara gidilecek. 

 

Çok sayıda ilde kamulaştırma kararı

 

Adıyaman Kahta'da Koçali Barajı kamulaştırması
Diğer taraftan tüm tepkilere rağmen çalışmalarına devam edilen Adıyaman Kahta'da da Koçali Barajı ve Sulama  Projesi kapsamında bazı taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Ağrı'da Gümrük Kapısı kamulaştırılması
Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde de bazı taşınmazlar hakkında da , Gürbulak Gümrük Kapısı Genişletme Projesi kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararı alındı. 
 

Kamulaştırma kararı alınan diğer kentler
- Demirdöven-DAP projesi kapsamında kimi taşınmazların Devlet Su İşleri tarafından kamulaştırılması
- Pazaryol Sulaması projesi kapsamında kimi taşınmazların Devlet Su İşleri Tarafından Kamulaştırılması