Coldwell Banker Türkiye’de 1 numara olmaya geliyor

Dünyanın 1 numaralı gayrimenkul markası Coldwell Banker, 2016 yılı sonunda, 250 franchise ofisi, 2.500 gayrimenkul danışmanıyla markasını Türkiye'de de pazar lideri yapmayı hedefliyor

Coldwell Banker Türkiye’de 1 numara olmaya geliyor

14 Haziran 2013 / emlakwebtv
Coldwell Banker Türkiye tarafından 14 Haziran 2013 tarihinde Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleşen basın toplantısında, Coldwell Banker Türkiye’nin hedefleri, ayrıcalıklı hizmetleri ve gayrimenkul sektördeki fırsatlar hakkında bilgiler verildi. 

Coldwell Banker Türkiye yıllık 5 milyar dolar gayrimenkul satışı hedefliyor

1906 yılında San Francisco’da, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker tarafından gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş Coldwell Banker, ticari gayrimenkul, lüks gayrimenkul, satış sonrası hizmet ve mortgage konularındaki uzmanlıklarını Coldwell Banker Commercial, Previews International, Coldwell banker Concierge ve Coldwell Banker Mortgage olarak markalaştırmış. Bugün 50 ülkede 3.600’ü aşkın franchise ofisi ve 120.000’i aşkın Gayrimenkul Danışmanı ile hizmet veriyor. 500 milyar USD işlem hacmi ve 6,0 milyar USD cirosu ile büyümeye devam ediyor.

Coldwell Banker Türkiye ve Coldwell Banker Commercial Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş: “Coldwell Banker, 1906 yılında kurulan, dünyanın ilk ve 107 yıldır aralıksız en çok ciro üreten, açık ara lider gayrimenkul danışmanlık şirketidir. Amacımız 2016 yılı sonunda, 250 franchise ofisi, 2.500 gayrimenkul danışmanıyla markamızı ülkemizde de pazar lideri yapmak” dedi.

Coldwell Banker Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş basın toplantısında, Coldwell Banker’in 1906 yılında San Francisco’da, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker tarafından gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulduğunu belirtti. Coldwell Banker’in dünyadaki ilk ve 107 yıldır aralıksız en çok ciro üreten gayrimenkul danışmanlık markası olduğunu söyledi. Coldwell Banker’in dünyada 50 ülkede, 3.600’ü aşkın franchise ofisi, 120.000’i aşkın gayrimenkul danışmanı, yıllık 500 milyar dolar satılan mülk değeri ve 6 milyar dolar alınan komisyon bedeli ile dünyanın en büyük danışmanlık şirketi olduğunun altını çizen Gökhan Taş, Coldwell Banker’in konut, lüks konut, proje, ticari gayrimenkul, satış sonrası hizmet (concierge) ve mortgage konularındaki uzmanlıklarını Coldwell Banker, Coldwell Banker Commercial, Coldwell Banker Previews (Değerli Mülk), Coldwell Banker Concierge (Satış Sonrası Hizmetler) ve Coldwell Banker Mortgage markaları ile gerçekleştirdiğini, Coldwell Banker International’ın uzmanlık alanlarını alt markaları haline getirmiş dünyanın ilk ve en yaygın gayrimenkul danışmanlık markası olduğunu iletti.

Coldwell Banker, Gayrimenkul Sektörünün Türkiye’deki En Başarılı Ekibi ile yola çıkıyor.

Gökhan Taş, ekibinin gayrimenkul danışmanlık sektöründe ulusal ve uluslararası alanlarda gayrimenkul satışı, franchise satışı konularında dünya birinciliklerine sahip 7 ile 15 yıl arasında deneyimi olan, kendini işine adamış, tutkulu ve genç bir ekip olduğunu belirtti.

“Hedef 250 Ofis ve 2.500 Gayrimenkul Danışmanı!”

Gökhan Taş, hedeflerinin 2016 yılının sonunda tüm Türkiye’de konut, lüks konut, proje, kat karşılığı ve ticari gayrimenkul danışmanlığı alanlarında uzmanlaşmış 250 ofis ve 2.500 Gayrimenkul Danışmanına ulaşıp, 5 milyar dolar satılan mülk değeri ve 250 milyon dolar alınan komisyon bedeli ile lider olmak olduğunu belirtti.

“Eğitim ve Teknoloji ile fark yaratacağız.”

Gökhan Taş, Coldwell Banker Türkiye’nin en büyük yatırımının ve ayrıcalığının eğitim ve teknolojide olacağını belirterek, Coldwell Banker University ve Coldwell Banker Commercial Universtiy’nin dünyada uyguladığı ve sonuçları başarılarla tescilli eğitim programlarını yerli ve yabancı eğitimciler ile yüz yüze ve online olarak verileceğini söyledi.

Gökhan Taş, Coldwell Banker International’ın teknoloji ve mobil teknoloji uygulamaları konusunda dünyanın en yenilikçi ve bunu en iyi kullanan gayrimenkul danışmanlık şirketi olduğunu, amaçlarının Türkiye’de de hem kendilerine bağlı gayrimenkul profesyonellerine hem de müşterilerine, IOS, Android ve Windows uygulamaları ile kolaylık, hız ve erişilebilirlik sağlamak olduğunu belirtti.

Dünya devi  %100 paylaşım sistemi ile Türkiye’ye giriyor!

Gökhan Taş, “Ne yapmamız ve ne yapmamamız gerektiğini iyi biliyoruz, sahadan geldik.  Türkiye pazarını, konut ve ticari danışmanlık tecrübemizle yakından tanıyoruz. Amacımız, edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri dünyanın bu konudaki en saygın ve deneyimli markasının tecrübeleri ile birleştirerek Coldwell Banker’ı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de lider yapmaktır.”  dedi. Ayrıca: “Şu anda gayrimenkul danışmanlık sektöründeki markaların ve firmaların çoğunluğu franchise şirketi konumunda. Bizim amacımız ise müşterilerine en yüksek kalitede hizmeti, kendini işine ve müşteri memnuniyetine adamış gayrimenkul danışmanları ile verebilmek. Bunun yolu, Coldwell Banker kültürü ile bütünleşecek ofis ve danışman seçimi ve eğitiminden geçiyor. Geçmişte bizim elde ettiğimiz başarıları elde edecek yeni, güçlü ve etkin ekipler yaratmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.   

Gökhan Taş,” Bir dünya markası olarak Türkiye’ye ilk kez %100 kazanç paylaşım modelini getiriyoruz. Amacımız, Coldwell Banker ofislerimizin ve danışmanlarımızın; hem daha çok kazanmalarını hem kalıcı olmalarını hem de performanslarının karşılığını tam olarak almalarını sağlamak.” dedi.

Ayrıca: “Coldwell Banker, uluslararası alanda ülkeler arası gayrimenkul satış işbirliğinin en çok gerçekleştiği dünya markası. Ülkemiz ise şu anda özellikle yabancı yatırımcılar ve son kullanıcılar için cazibe merkezi konumunda; amacımız, markamızın sahip olduğu uluslararası network’ü kullanarak ülkemizdeki yabancılara satış konusunda da lider olmak” olduğunu söyledi. 

Gökhan Taş, Coldwell Banker’ın Türkiye’ye yeni giriyor olmasının hem sektördeki profesyoneller hem de sektöre yeni girecek girişimciler için tercih ettikleri bölgede ofis açma olanağı sağladığını ve bu fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini belirtti.

Gökhan Taş, toplantının sonunda Türkiye’deki gayrimenkul sektöründe değişim ve dönüşüm hareketliliğinin neredeyse bütün şehirlerde olduğunu, bunun sektörde faaliyet gösteren ve sektöre yeni girecek girişimciler için çok büyük avantajlar sağlayacağını söyledi.