Congusto, Grohe mutfak bataryalarıyla donatıldı

Milano’nun ünlü aşçılık okulu Congusto, GROHE’nin K7 serisi profesyonel mutfak bataryalarıyla donatıldı

Congusto, Grohe mutfak bataryalarıyla donatıldı

13 Aralık 2012 / emlakwebtv
Milano merkezli dünyaca ünlü aşçılık okulu Congusto da GROHE’yi tercih edenler kervanına katıldı. Geçtiğimiz yaz tesislerini yenileyen Congusto Aşçılık Okulu, artık işlevsellik ile estetiği birleştiren modern ekipmanlardan faydalanıyor. Bu kapsamda, yeni mutfak lavaboları da, son derece işlevsel Grohe K7 eviye bataryaları ile süslendi.

Tüm damak tatlarına ilham vermek
Congusto, iki katta 400 metrekarelik bir alanda kurulu. Okulun deneysel mutfağındaki uzmanlar sürekli olarak yeni tatlar ve yemek pişirme deneyimleri yaratıyor. Bu zevk, aynı zamanda tesiste gerçekleştirilen en son yenilik için taze ve çağdaş bir tasarım hazırlayan İtalyan mimar Eugenio Maria Longo tarafından da ortaya konuyor. İç mekan için seçilen parlak yeşil ve yumuşak kahverengi tonları hem coşkulu ve hem de aynı zamanda sıcak bir atmosfer yaratıyor. Dekorda vurgulanan parlak mutfak cihazları, yemek pişirme araç gereçleri ve diğer mobilyalar böylece tesisin amacına, yani yemek pişirme ve öğrenmeye odaklanıyor.

Profesyonel ocak ve eviye bataryalar
Profesyonel mutfaklarda geliştirilen ve amatör şeflerin ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanan Grohe K7’nin planlamacılar tarafından seçilmiş olmasının ardında da bu neden yatıyor.  Mümkün olan en uzun erişim ve en yüksek hareket özgürlüğü için, 360 derece dönebilen profesyonel spiral çıkış ucu tek elle de kullanılabiliyor. Bir diğer özellik ise, yüzde 30 oranında geriye ve yüzde 70 oranında ileriye dönebilen K7 profesyonel tek kollu karıştırıcı. Bu tasarım, eviye bataryanın duvara yakın şekilde yerleştirildiği durumlarda dahi kolun rahat şekilde kullanılabilmesini sağlıyor. Tüm K7 eviye bataryaları, doğru su akışı kontrolü için Grohe SilkMove®, krom cilanın uzun ömürlü olması için Grohe StarLight® ve batarya ucu ve ağızlarında kireç birikimini önleyen Grohe SpeedClean gibi teknolojileri de içeriyor. Hatta Grohe, özel tercih ve ihtiyaçlara uyacak bir dijital K7 alternatifi de sunuyor.