Corendon Turizm Grubu büyüyor

Corendon Turizm Grubu, Amsterdam, Antalya ve Bodrum'dan sonra Çeşme'de iki otel açtı. Grup sezon sonuna kadar ülkeye 15 bin turist getirmeyi hedefliyor

Corendon Turizm Grubu büyüyor

10 Haziran 2014/Emlakwebtv
Amsterdam, Antalya ve Bodrum'dan sonra Çeşme'de açtığı iki otelle büyümeye devam eden Corendon Turizm Grubu, sezon sonuna kadar ülkeye 15 bin turist getirmeye hazırlanıyor. Grup bu süre zarfından haftada üç kez İzmir Havalimanı'na seferler düzenleyecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan  Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, Kuşadası, Marmaris ve Bodrum'dan sonra Çeşme'ye yaptıkları yatırımla, beldeyi Avrupa turizminin hizmetine açmış olduklarının altını çizdi. 2000 yılında kurulan ve halen 36 ülkede turizm faaliyetlerini sürdüren Corendon Turizm Grubu’nun, hizmet kalitesini deneyiminden aldığını açıklayan Karaer; “Çeşme’nin doğa harikası bölgelerinde yer alan yeni otellerimizde hizmet politikamızla öne çıkacak ve Ege sahillerinde fark yaratacağız” dedi. 

2014 hedefi 2.5 milyon yolcu
Açıklamasında yatırımları bünyesinde faaliyet gösteren Corendon Airlines'a da değinen Karaer, şirketin sayısı 12'ye çıkan uçak sayısı ile 36 ülkede 150 havalimanına hizmet veren uluslarası gücüne değindi. Yıldıray Karaer, 2011 yılında kurarak bünyelerine kattıkları ve bugün 3 uçakla operasyon düzenleyen Corendon Dutch Airlines ile birlikte geçtiğimiz yıl 2 milyon yolcu taşıdıklarını 2014 hedeflerinin ise mevcut pazarlarındaki büyümeler ve Almanya gibi yeni girdikleri pazarlar ile birlikte 2,5 milyon yolcu taşımak olduğunu belirtti.