Corrine Hotel tarihe tanıklık ediyor

İstanbul'da sınırlı sayıda otelin sahip olduğu 'gerçek butik otel' sertifikasına sahip Corinne Butik Hotel,tarihi dokusuyla dikkat çekiyor

Corrine Hotel tarihe tanıklık ediyor

Adını Cumhuriyet döneminde Çukurcuma’ da yaşayıp milli mücadeleye destek veren, ünlü ve saygın bir piyano sanatçısı olan Madam Corinne’ den alan Corinne Butik Hotel tarihi dokusuyla dikkat çekiyor.

Corrine Hotel

Mimar Kemaleddin'in imzası
100 yıl önce ulusal mimarlık tarihinin öncülerinden Mimar Kemaleddin’ in usta ellerinden çıkan binanın, her ayrıntısı titizlikle restore edildi. Bir asırlık tarihine uygun olarak hizmet vermeye başlayan Corinne Butik Hotel, zarafet ve minimalizmin buluştuğu her biri özel olarak dekore edilmiş odalarında sunduğu geleneksel dokunuşları bir araya getiriyor.

En İyi Oteller Kategorisi
Açıldığından bu yana, seyahat severlerin İstanbul’da ki önemli adreslerinden biri olan Corinne Butik Hotel, bir sene gibi kısa bir sürede, ‘trivago.com’ sitesinin puanlaması doğrultusunda “ En İyi Oteller” kategorisinde ödüle layık görülmüştür. Restoran’ın bir bölümünü özel bir “living room” konseptine dönüştüren otel, özel toplantılara, buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Yüz yılı aşkın mobilyalarıyla da dikkat çekon otel, önümüzdeki günlerde sanat ve sanatseverlere hizmet vermeyi planlıyor.

Corrine Hotel

Yüksek tavanlı odalar
Yüksek tavanlı 39 butik oda ve birbirini tekrarlamayan tasarımların sergilendiği otel, Studio Deluxe Room, Deluxe Room, Deluxe Room with balcony, Classic Room, Classic Room with jacuzzi gibi birçok farklı özellikte odaya sahip. Odalarda yerden ısıtma sisteminin yanı sıra saatte 100 m3 civarında temiz hava sirkülasyonu sağlayan özel bir hava sistemi de bulunuyor. Banyo dekorasyonunu hamam konseptiyle bir araya getirerek dekore eden otel, banyolarında ve yatak odalarında jakuzi bulundurarak hizmet anlayışını ileriye taşıyor