Crown Deluxe’ün ticari üniteleri ihaleye çıkıyor

Babacan Yapı, Bahçeşehir’de inşa ettikleri Crown Deluxe projesindeki ticari üniteleri yemekli ihaleyle satışa sunmaya karar verdi

Crown Deluxe’ün ticari üniteleri ihaleye çıkıyor

9 Temmuz 2012

Babacan Yapı, Bahçeşehir’de inşa ettikleri Crown Deluxe projesindeki ticari üniteleri yemekli ihaleyle satışa sunmaya karar verdi. Yavuz Karaman’ın haberine göre, Babacan Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Babacan, sektörde farklılık yaratmak için böyle bir yöntemi seçtiklerini belirterek, “Projede yer alan 44 ticari üniteyi bu şekilde satacağız. İhaleyi eylül ortasında yapmayı planlıyoruz” dedi.
Mehmet Babacan, toplam 13 bin 500 metrekare satılabilir alana denk gelen ticari ünitelerin 180 ile 1500 metrekare arasında değiştiğini belirterek, “Zaten yoğun bir talep alıyoruz. Bu mağazalar için iyi bir karma yapacağız” diye konuştu. Mağazaların bir bölümünün TEM’e bağlantı yoluna cephesi olduğunu, bir bölümünün de Akkoza projesindeki Fransız Sokağı’na baktığını anlatan Babacan, “Bölgeye çok iyi markalar gelmeye başladı. 44 mağazayı ihaleyle sattıktan sonra kiralamaları da biz yapacağız. Kiralamak için özellikle gıda sektöründen yoğun talepler geliyor” dedi.
Babacan, bölgede yeni, açılan Fransız Sokağı’nda 140 mağazanın metrekaresi 5 bin ile 10 bin euro arasındaki fiyatlardan satıldığını vurgulayarak, “Biz ise metrekaresini 3 ile 5 bin eurodan satmayı planlıyoruz. Bu şekilde 45 milyon euro civarında ciro yapmayı düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

176 konut satışta
Mehmet Babacan, Crown Deluxe projesinde 200 konut ve 20 mağazadan oluşan B blokta 18. katta, 176 konut ve 24 mağazadan oluşan A blokta ise temel atma seviyesinde olduklarını belirterek, konutların 2013 sonunda, mağazaların ise 2013 Haziran’da tamamlanmasını planladıklarını vurguladı. A bloktaki konutların henüz satışa çıkmadığını, B blokta ise yüzde 75 satış oranın ulaştıklarını anlatan Babacan, “A bloktaki konutlar önümüzdeki günlerde satışa çıkacak. Fiyatları da uygun yapacağız” dedi.

Güneşli’ye Express proje
Mehmet Babacan, firmalarının başka proje hazırlıkları da yaptığını belirterek, Güneşli’de ‘Güneşli Express’ adında yeni bir projenin hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi. Güneşli Express’in satış ofisinin tamamlanmak üzere olduğunu ve Ramazan Bayramı’ndan sonra satışa başlayacaklarını açıklayan Babacan, “5 dönüm arsa üzerinde toplam 180 rezidanstan oluşan proje yapacağız. Ön talepleri bu ay sonunda almaya başlayacağız. Stüdyo, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşacak projede her türlü hizmet ve donatı bulunacak” dedi.

Proje Bilgisi: Crown Deluxe