Crown Deluxe yabancılara yüzde 40 daire sattı!

19-20 Nisan’da Hilton Convention Center’da düzenlenen 8. Gayrimenkul Yazlık Evler Fuarı’na katılan Babacan Yapı, yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu

Crown Deluxe yabancılara yüzde 40 daire sattı!

21 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Gayrimenkul sektörüne kazandırdığı nitelikli projelerle dikkat çeken Babacan Yapı, projeleriyle yerli yatırımcıların yanı sıra, yabancı yatırımcılardan da büyük ilgi görüyor. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında pek çok etkinliğe katılan Babacan Yapı, Bahçeşehir Crown Deluxe projesinin yüzde 40’ını yabancılara sattı. 9 ayda yaklaşık 100 milyon TL’lik yabancı satışı gerçekleştirdiklerini anlatan Babacan Grup İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Babacan, başlıca yatırımcıların Körfez Ülkeleri olduğunu söyledi. Öte yandan pek çok Avrupa ülkesinden de talep gördüklerini belirten Babacan, “Yabancı yatırımcılar, genelde geniş evleri tercih ediyorlar. Öte yandan balkonlar ve birden fazla banyo önemli tercih nedenleri arasında. Bu açıdan Babacan Grup olarak, müşterilerimize farklı alternatifler sunabiliyoruz” dedi. Mehmet Babacan, sundukları yüzde 0 faiz ile24 aya varan ödeme seçeneklerinin de yatırımcılar açısından oldukça cazip olduğunu sözlerine ekledi.

“Yabancı yatırımcılar açısından Türkiye, bir fırsat ülkesi”
Öte yandan fuara paralel olarak gerçekleştirilen Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşan Mehmet Babacan, yabancı yatırımların Türkiye ekonomisi açısından önemini anlattı. Seçim sürecinin ardından yabancı yatırımların tekrar canlandığına değinen Babacan, doların artmasıyla da Türkiye’nin bir fırsat ülkesi haline geldiğine işaret etti. Babacan şöyle devam etti: “Resmi rakamlara göre 2013 yılında Araplar Türkiye’den 3 bin konut satın almış. Gayri resmi rakamlar ise bu rakamın 5 kat fazlasını gösteriyor. Arap yatırımcıların ise öncelikle tercihi markalı konut projeleri.”

Mehmet Babacan, İstanbul’un yanı sıra, Yalova, Bursa ve Trabzon’un da yatırım amaçlı tercih edilen şehirlerin başında olduğunu söyledi. Uzmanların 200 milyar dolarlık Körfez sermayesinin Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırıma hazır olduğunun altını çizen Babacan, şunları söyledi: “Verilere göre, Türk gayrimenkul sektöründeki Körfez ülkelerin toplam yatırımları 7 milyar doları geçti. 2014 yılında bu yatırımların 17 milyar doları geçeceği tahmin ediliyor. Biz de Babacan Yapı olarak, ülke ekonomisi ve gayrimenkul sektörünün potansiyelini daha da artırmak adına elimizden geleni yapacağız.”

Proje Bilgisi: Crown Deluxe