Crystal Lagoons doğa dostu teknolojisiyle gayrimenkulde fark yaratacak

Yakın zamanda Türkiye pazarına giren Crystal Lagoons doğa dostu teknolojisi ile gayrimenkul projelerinde de benzer teknolojileri kullanacak

Crystal Lagoons doğa dostu teknolojisiyle gayrimenkulde fark yaratacak

Yakın zamanda Türkiye pazarına giren Crystal Lagoons doğa dostu teknolojisi ile gayrimenkul projelerinde de benzer teknolojileri kullanacak. Yüzülebilir turkuaz lagünlerin inşa ediliğ işletilmesini sağlayan ve 2007'den bu yana teknolojisini dünyanın farklı ülkelerinde geliştiricilere patentleyen Crystal Lagoons yenilikçi ve hızla büyüyen yapısı ile çok düşük su ve enerji sarfiyatı ile lagünlerin işletilmesini sağlıyor. Firma, Türkiye'de önümüzdeki dönemlerde yapmayı planladığı projelerde aynı teknolojileri kullanacak. 

Çevre dostu teknoloji

Dünyada konut ve turizm odaklı gayrimenkul projelerine sunduğu imkanlar ile projelerin karlılığını artıran Crystal Lagoons, Türkiye'deki sahil şeridinin neredeyse tamamının dolu olduğu göz önüne alındığında, denize yakın veya uzak bölgelere makul fiyatlarla, doğa ve çevre dostu teknolojisi ile sahil konforu taşıyacak. 

Crystal Lagoons doğa dostu teknolojisiyle gayrimenkulde fark yaratacak

Crystal Lagoons teknolojileri

Çevre Dostu: Crystal Lagoons teknolojisi, konvansiyonel havuz arıtma sistemlerinde kullanılan kimyasal miktarının sadece yüzde 1'i kadar kimyasal ve sadece yüzde 2’si kadar elektrik tüketimi ile çalışır.

Düşük Su Tüketimi Sağlar: Crystal Lagoons'un gayrimenkul sektöründe kuralları yeniden yazan teknolojisi parklarda tüketilen suyun yarısı kadar, golf sahalarında tüketilen sudan ise 30 kat daha az tüketim yapmaktadır. Crystal Lagoons'un kullandığı buharlaşma kontrol teknolojisi de su tüketimini en düşük seviyede tutmaktadır.

Düşük Enerji Tüketimi Sağlar: Ultrasonik filtreleme sistemi sayesinde konvansiyonel filtreleme sistemlerinde kullanılan enerjinin sadece yüzde 2’si kadar enerji tüketimi sağlanmaktadır.

Firma Bilgisi: Crystal Lagoons