Çuhadaroğlu Borsa İstanbul'a merhaba dedi

Çuhadaroğlu, 10-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arzın ardından Borsa İstanbul'a merhaba dedi

Çuhadaroğlu Borsa İstanbul'a merhaba dedi

Deniz Yatırım liderliğindeki konsorsiyum ile halka açılma işlemlerini 10-12 Şubat'ta gerçekleştiren Çuhadaroğlu, bugün düzenlenen gong töreniyle Borsa İstanbul'a merhaba dedi. Başarılı halka arz sürecinin ardından paylarının yüzde 26'sını halka açan Çuhadaroğlu, 142.5 milyon TL piyasa değeriyle borsaya açıldı. Şirketin bosa işlem kodu CUSAN olarak belirlendi.

Çuhadaroğlu, Borsa İstanbul'a merhaba dedi
Halka arz süreci ve Borsa İstanbul'a açılma ile ilgili bir açıklama yapan Çuhadaroğlu Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nejat Çuhadaroğlu, Yüksek mimar Ahmet Çuhadaroğlu'nun girişimiyle 62 yıl önce temelleri atılan Çuhadaroğlu şirketi'nin 1965 yılından günümüze dek, ağırlıklı olarak inşaat sektörü ve mimarı uygulamalar için alüminyum kapı, pencere ve doğrama üretim-uygulama alanında faaliyet gösterdiği hatırlattı. Nejat Çuhadaroğlu:

Bugün Ahmet Çuhadaroğlu'ndan aldığımız bayrağı 630 kişiyi aşkın kadrolarımızla, yeniliğe açık ve inovatif şirket kültürümüzle, çağdaş yöntemleri kullanan global şirket anlayışımız ve teknolojik donanımımız ile daha ileriye taşımanın gururu içerisindeyiz. Yurt içinde ve yurt dışında oldukça yüksek bilinirliğimizi ve pazar payımızı artırmak; kalite, güven, teknolojik üstünlüğümüzü sürdürmek, faaliyet alanlarımızı çeşitlendirmek en büyük gayemizdir..." ifadelerini kullandı.

Çuhadaroğlu Borsa İstanbul'a merhaba dedi

2016'nin ilk halka arzı
Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Yılmaz da Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş.'nin Türkiye ekonomisine büyük katkı sunan önemli bir şirket olduğunu söyledi. Yılmaz, Çuhadaroğlu'nun halka arzını çok önemsediklerini de vurgulayarak:

"2016 yılının ilk halka arzı olduğu için de ayrıca kendilerini tebrik ediyoruz..." dedi.